CHP başkanı Kılıçdaroğlu’ndan argümanlı seçim çıkışı: Meselelerinize talibim

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, “Sizin oylarınızdan epeyce problemlerinize talibim. Bu ülkenin bütün sıkıntılarını çözmeye kararlıyım. Meselelerle boğuşan değil, nefes alan bir Türkiye’ye gereksinimimiz var” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabında manzaralı bir paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu, “Sevgili halkım; bu ülkede güzel yaşanır, hoş yaşanır… Problemler var ve biz bu ülkenin meselelerini çözmeye talibiz. Dostlarımızla birlikte çözeceğiz. Erdoğan istediği kadar kaçsın, seçimlerden sonsuza kadar kaçamayacak, bu nizam değişecek” bildirisiyle paylaştığı görüntüde şunları söylemiş oldu:

“NEFES ALAN BİR TÜRKİYE”

“Türkiye’de dünya kadar sorun var. Biz meselelerden korkmuyoruz. CHP’nin Genel Lideri olarak da bütün millete açık ve net söylüyorum: Sizin oylarınızdan fazlaca problemlerinize talibim. Bu problemleri samimi ve dürüst olarak çözeceğim. Bu ülkeye huzuru, bu ülkeye barışı bir arada getireceğiz. Dostlarımızla birlikte getireceğiz. Kâfi artık, bu millet bıktı. Arbededen bıktı. Açlık var, sefalet var, yoksulluk var. Ya çocuklar yatağa aç giriyor. Sen 20 yıldır yönetiyorsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, 20 yılda yurt sıkıntısını çözemedin ya. Bir yılda çözülecek sorunu çözemedin. Artık kalkmış bana bir sürü laf ediyorlar. İstediklerini etsinler, bir daha kelam veriyorum: Bu ülkenin bütün problemlerini çözmeye kararlıyım. Dostlarımızla birlikte çözeceğiz, bütün problemlerini. Sıkıntılarla boğuşan değil, nefes alan bir Türkiye’ye gereksinimimiz var.”