Bakan Bozdağ talimat verdi: Güzel hal indirimi değişiyor

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, düzgün hal indiriminde yasal değişiklik yapılmasına yönelik teknik çalışma başlatılması talimatını verdi.

Bunun üzerine Adalet Bakanlığı bürokratları, toplum vicdanını yaralayan kimi uygulamaların ortadan kaldırılması ve yeterli hal indiriminde yeni düzenlemenin hayata geçirilmesi emeliyle harekete geçti. Bakanlık bürokratları, mevzuatı tarayarak bu mevzuda yapılacak değişiklik için çalışma başlattı.

‘YENİ ADIM ATMAK GEREK’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dün gerçekleştirilen Aile İçi ve Bayana Yönelik Şiddetle Çaba Toplantısı’nda, “Kravata nazaran, boyun bükmeye nazaran indirimler üzerinde durup bu hususta da yeni adım atmak gerektiğine inanıyorum” diyerek şu kelamları kaydetmişti:

“İyi hal indirimi, kravattan, elbiseden, bıyıktan, saçtan, sakaldan değil, cürmün failinin gerçek pişmanlığı üzerinden uygulanan bir ceza indirim sebebidir. Şayet yasa gerektiriyorsa maddeyi değiştirerek, eğitim gerekiyorsa eğitim yaparak bu bahsin önüne geçme konusunda kararlı olduğumu söz etmek isterim. Her işin üzerine gideceğiz. Yargının üzerine ne düşüyorsa onu da sağlayacağız.”