Akşener, Samsun’daki atağa Atatürk’ün kelamıyla reaksiyon gösterdi

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, Samsun’da dün sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na gerçekleştirilen taarruza karşı reaksiyonunu Twitter hesabından yaptığı paylaşımla gösterdi.

Akşener, yaptığı paylaşımda “Benim için en büyük korunma noktası ve şefaat kaynağı milletimin sinesidir. – Gazi Mustafa Kemal Atatürk” formunda paylaşım yaptı.

"Benim için en büyük korunma noktası ve şefaat kaynağı milletimin sinesidir."

– Gazi Mustafa Kemal Atatürk

— Meral Akşener (@meral_aksener) February 4, 2022

NE OLMUŞTU

Samsun’un İlkadım ilçesi Kale Mahallesi’ndeki Atatürk Parkı’na dün sabah saatlerinde ciple giden 2 kişi, Onur Anıtı’na halat bağlayıp, çekmeye çalıştı. Etraftakiler reaksiyon gösterince şüpheliler, ipi olay yerinde bırakıp kaçtı. İhbar üzerine bölgeye polis grupları sevk edildi.

Çalışma başlatan takımlar, şüphelilerin kaçtığı aracın plakasını tespit etti. Plakadan yola çıkan polis, kuzenler B.F. ile C.F.’yi yakalayıp gözaltına aldı.

Yapılan araştırmada kuzenlerin, 6 farklı cürümden epey sayıda kayıtları olduğu tespit edildi. Şüpheliler hakkında ‘Atatürk’ün anısına alenen hakaret’ kabahatinden soruşturma başlatıldı.

B.F. ve kuzeni C.F., Samsun Cumhuriyet Başsavcılığındaki sözlerinin akabinde tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. İki kuzen tutuklanarak, cezaevine konuldu.