Yeneroğlu’ndan BBP’li liderin gözaltına alınmasına reaksiyon

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Büyük Birlik Partisi (BBP) Ordu Vilayet Bayan Kolları Lideri Fatma Yümlü, Ünye ilçesinde bulunan ve toplumsal medyada yayın yapan bir televizyon kanalında iktidarı eleştiren açıklamalarda bulunduğu sebebi öne sürülerek 2 gün daha sonra, işletmecisi olduğu gelinlik mağazasında aykırı kelepçe ile gözaltına alınmıştı.

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, olay anına ait imgeleri Twitter hesabından paylaşarak Yümlü’nün gözaltına alınmasına reaksiyon gösterdi.

‘KOLLUK GÜÇLERİNİN İKTİDAR PARTİSİNİN UZANTISI HALİNE GETİRİLMESİNİ ŞİDDETLE KINIYORUM’

Yeneroğlu’nun paylaşımı şöyleki:

”Hükümete yönelik tenkitleri üzerine, işlettiği gelinlik mağazasında 6 polis tarafınca haksız yere gözaltına alınan BBP Ordu Bayan Kolları Lideri Fatma Yümlü Hanım’a geçmiş olsun diyor, kolluk güçlerinin iktidar partisinin uzantısı haline getirilmesini şiddetle kınıyorum!”

Hükümete yönelik eleştirileri üzerine, işlettiği gelinlik mağazasında 6 polis tarafından haksız yere gözaltına alınan BBP Ordu Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü Hanım'a geçmiş olsun diyor, kolluk güçlerinin iktidar partisinin uzantısı haline getirilmesini şiddetle kınıyorum! pic.twitter.com/FBsMc4aU54

— Mustafa Yeneroğlu (@myeneroglu) July 4, 2021