Veyis Ateş’in ses kaydı ile ilgili yeni tez: Bomba bir isim geçiyor

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Sedat Peker’in görüntüleri ile ismi gündeme gelen firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile gazeteci Veyis Ateş’in 12 dakikalık ses kaydı ile ilgili yeni tezler ortaya atıldı.

Sözcü gazetesi müellifi Hürmet Öztürk, ‘O ses kaydında bomba isim var’ başlıklı bugünkü yazısında, Sezgin Baran Korkmaz ile Habertürk sunucusu Veyis Ateş içinde geçen görüşmenin bilgilerinı paylaştı.

Ses kaydında öteki isimlerin de olduğunu belirten Öztürk “O da konuşmanın sonuna hakikat patlıyor. Zira, ismi geçen bomba bir isim… O kişinin para olayının ortasında olup olmadığını doğal ki biz bilemeyiz” diye yazdı.

“ŞÖMİNEDE TELEFON YAKILMASI TEZİ VAR”

Öztürk, yazısında şunları kaydetti: “Dosyada kapalılık bulunmasına karşın, içeriğinde olduğu öne sürülen birtakım ayrıntıları basına servis edenlerin de para isteyen lobinin ortasında olduğu akla geliyor. Şöminede telefon yakılması tezi var. Pekala bunlar belgede var mı? Gerçek olmayan bilgiler basına servis ediliyorsa, “Lobi”, “Klik” denilen bireyler de bunun modülü demektir. 14 kişinin gözaltına alındığı operasyonda bir kişi tutuklanmıştı.

“VEYİS ATEŞ O PARAYI DİREKT KENDİSİNE İSTEMİYOR”

Başı sıkıntıya giren bir dostuna, gerçeklerin ortaya çıkması için yardımcı olunabilir. Bu insani bir olaydır. Lakin işin içine para giriyorsa durum değişir. Tahminen birebir durumla karşılaşan öteki iş insanlarından da bu yolla para istenmiştir. Sezgin Baran Korkmaz, kendisinden para istenmesine “Hayır” dediği için o ses kaydını ortaya çıkardığı belirtiliyor.

Konuşmaya göre Veyis Ateş, o parayı direkt kendisine istemiyor. Bu olayın ardında “iş bağlayan”, “İş çözenler” olduğu anlaşılıyor. Bu durumda, Veyis Ateş de o şahısları tanıyor demektir. Bu gözden kaçırılmamalı.”

NE OLMUŞTU?

Ses kaydını dinledikten daha sonra derhal Habertürk idaresini aradığını belirten Yılman “Kendileri ile duyduklarımı teğe bir paylaştım. Lakin bir daha de dayanamayıp üstü örtülü olsa da 10 milyon euro şantajı ima eden bir tweet attım. Ki o tweet’im de fazlaca yerde haberleştirildi!” diye yazmıştı.

Yılman, şunları kaydetmişti: “Bu ortada Sezgin Baran Korkmaz, Altaylı’ya bu kaydı bana dinlettiğini söylemiş lakin herkes bilmeli ki dinleyen yalnızca ben değilim. Ben de bendilk evvel dinleyen iki şahıstan duymuştum esasen bu rezaleti.”