UYGUN Partili Türkkan’dan muhabire atak için açıklama

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Köseler mevkisindeki çiftliğe dün avukatlar nezaretinde gelip birtakım kaçak yapılardaki eşyaları kayıt altına alan ve kamyonlarla dışarı çıkartılmasını sağlayan belediye ve jandarma grupları, bugün çalışmalarına devam etti.

Jandarma takımları, bölgede güvenlik tedbiri alırken, belediye takımları de iş makineleriyle kaçak yapıların yıkımına başladı.

BASIN MENSUBUNA HÜCUM

Bu sırada yıkımı görüntülemeye çalışan basın mensubu Mustafa Uslu, bir küme tarafınca darbedildi. Haber verilmesi üzerine Uslu, olay yerine gelen sıhhat gruplarınca hastaneye kaldırıldı.

4 KİŞİ GÖZALTINDA

Olayla ilgili çalışma başlatan jandarma takımları 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinden yapılan açıklamada, yıkım çalışmasını takip eden İHA muhabiri Mustafa Uslu’nun 4 kişinin saldırısına uğradığı aktarılarak, şunlar kaydedildi:

“Yıkım sürecini haberleştirmek isteyen meslektaşımız Mustafa Uslu, çiftlik çalışanları olduğu ileri sürülen 4 kişinin saldırısına uğramış ve darbedilmiştir. Ayrıyeten mesleğini icra ederken kullanmış oldukları aygıtlar da ziyan görmüştür. Yalnızca kamuoyunu bilgilendirmek gayesiyle nazaranvini yapan meslektaşımıza yönelik olarak yapılan bu saldırıyı şiddetle kınadığımızı belirtirken, kendisine saldıran bireylerin en kısa müddette tespit edilerek haklarında gerekli isimli süreçlerin başlatılmasını bekliyoruz.”

LÜTFÜ TÜRKKAN’DAN AÇIKLAMA

Olayla ilgili şahsî Twitter hesabından açıklama yapan YETERLİ Parti Küme Başkanvekili Lütfü Türkkan ise şu tabirleri kaydetti:

“Dilovası’ndaki ahırların yıkımı esnasında, bakılırsavini yapan İHA Muhabiri Mustafa Uslu’yu yapılan saldırıyı büyük kederle öğrendim. Basın özgürlüğünün ve işçilerinin her daim yanında olmuş bir siyasetçi olarak, bu nahoş olayın takipçisi olacağım. Mustafa Uslu kardeşimize geçmiş olsun diyor, yanında olacağımı ilan ediyorum.”

Dilovası’ndaki ahırların yıkımı esnasında, görevini yapan İHA Muhabiri Mustafa Uslu’yu yapılan saldırıyı büyük üzüntüyle öğrendim.
Basın özgürlüğünün ve emekçilerinin her daim yanında olmuş bir siyasetçi olarak, bu çirkin olayın takipçisi olacağım.

— Lütfü Türkkan (@LutfuTurkkan) June 22, 2021

Türkkan’ın ortağı olduğu şirket tarafınca Köseler mevkisinde TOKİ ve orman toprağına yapıldığı belirlenen kaçak yapıların yıkılması için Dilovası Belediyesinin mahkemeye yaptığı müracaat kabul edilmiş, şirketin yürütmenin durdurulması için yaptığı müracaat ise Kocaeli 2. Yönetim Mahkemesince reddedilmişti.