Turgut Kazan’dan Sedat Peker isyanı: Nasıl utanmadan duruyorlar?

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Organize kabahat örgütü önderi Sedat Peker’in tezleri ile ilgili iktidardan iddia edici bir açıklama gelmezken, hem muhalefet tıpkı vakitte birfazlaca sivil toplum kuruluşu ‘Savcılar niye harekete geçmiyor?’ diyerek yaşananlara reaksiyon gösteriyor.

Biroldukca kesimde hukukçulara davet yapılırken, en sert tenkit eski İstanbul Barosu Lideri Turgut Kazan’dan geldi, “Ben seyrederken utanıyorum, onlar işin başında duruyorlar, nasıl utanmadan duruyorlar?”

“CHP’LİLER FEZLEKE HAZIRLIYOR FAKAT…”

Cumhuriyet’e konuşan Kazan, şunları kaydetti:

“Yaşananlara şaşırmak mümkün değil. Bunlar olabilsin diye tahminen de Türkiye anayasasızlaştırılmıştır. Savcılık sessiz değil aslında CHP’lilere fezleke hazırlıyor, çalışıyor. O çalışmalar da esasen bugün yaşadığımız sistemin ayakta kalmasını sağlamak için. Şu an savcılık makamında içlerinde hakikaten bu gelişmeleri benim üzere utanarak izlemek zorunda kalan savcılar ve yargıçlar var alışılmış lakin büyük çoğunluğu bu sistemin bir çeşit tamamlayıcısı durumunda.

“BEN SEYREDERKEN UTANIYORUM…”

O niçinle bunları seyreden savcılık pekala ana muhalefet partisi önderi için ve ana muhalefet partisi yöneticileri için fezleke hazırlayabilmektedir. Burada her şey için susmak, savcılık ismine utanılacak bir şeydir, utanılması gerekir. Ben seyrederken utanıyorum, onlar işin başında duruyorlar, nasıl utanmadan duruyorlar?”

NE OLMUŞTU?

Organize kabahat örgütü başkanı Sedat Peker, yayınladığı son görüntüde 10 bin dolar alan siyasetçi hakkında da konuşmuş, “Benim her ay 10 bin dolar yolladığım bir milletvekili yok lakin daha epeyce yolladıklarım var” sözlerini kullanmıştı.

Peker, Metin Külünk’ün kendisini arayarak Biden-Erdoğan görüşmesindilk evvel görüntü çekmemesini istediğini ileri sürmüştü.