Son dakika! UYGUN Parti Başkanı Akşener konuşuyor

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, küme toplantısında konuşuyor.

Akşener’in açıklamalarından satır başları şu biçimde:

“Elmalı Davası denilen hukuk rezcihazından bahsetmek istiyorum. Tutuklu yargılamayı olağanlaştıranlar husus 2 küçük çocuğumuza yapılanlar olunca tutuksuz yargılamayı tercih etmişler. Bu kararda hisse sahibi olan herkesi Allah’a havale ediyorum. Faillerin ortamızda geziyor olması kabul edilemez. Başta Adalet Bakanı olmak üzere iktidarı uyarıyorum. Milletin adalet hisleriyle oynamayın.

Sayın Erdoğan bir gece birdenbire aklına esip İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmak isteyince hukuk süreci başlattık. Sayın Erdoğan bu gittiğin yol yol değil. Sadece senin gönlün olacak diye Türk devletine ziyan vermeye hakkın yok. Bayanların çabası benim mücadelemdir. Bu çabadan asla vazgeçmeyeceğiz. Sonuna kadar ‘İstanbul Kontratı yaşatır’ demeye devam edeceğiz. Sonunda bu yakışıksız zihniyet değil, biz bayanlar kazanacağız.

Öğrencilerimizi adeta cezalandırmayı tercih ettiniz. Yazıklar olsun. Eğitimzede gençlerimizi yürekten kutlamak istiyorum. İktidarın onlara reva gördüğü zorluklara karşın ellerinden geleni yaptılar.

Sayın Erdoğan, Kanal İstanbul’a karşı durduğumuz için ‘Boş konuşuyorlar, tahkim yoluyla o parayı söke söke alırlar’ dedi. Bunu söyleyen bu ülkenin cumhurbaşkanı. Meğersem tahkimin avukatıymış. ‘Sizden’ dediği kim? milletin ta kendisi. Erdoğan tarafını seç. Milletin adamı mı olacaksın yoksa lobilerin adamı mı olacaksın? Karar ver.

Son dakika haberinin detayları hazırlanıyor…