Son dakika! Kılıçdaroğlu’ndan küme toplantısında değerli açıklamalar

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu biçimde:

“Siyasetçiler için aslında basın özgürlüğü kadar kadar pahalı bir şey yoktur. Zira biz siyasetçiler Türkiye genelinde hatta dünyada nelerin olup bittiğini tahminen yeteri kadar öğrenemeyebiliriz. Hele bugünkü medya bize bütün doğruları araştırır ve önümüze koyar.

Biz de gerçekleri öğreniriz. bir yerde birinin hakkı mı yenildi ,siyasi otorite müdahale edip o haksızlığı gidermek için. Lakin siz tek sesli bir basın yaratırsanız bu biçimde haksızlığı gideremezsiniz.

Siyasetçinin alkışa değil sağlıklı ve dengeli tenkide muhtaçlığı var. Buradan absın dünyasına da bir şeyler söylemek isterim. Hiç meraklanmayın az kaldı, kim olursa olsun hangi kalem olursa olsun, ahlaklı davrandıkları sürece basın özgürlüğünü gorecekler, biz de o tenkitlerden ders almasını bileceğiz.

Tütün üreticileri meraklanmasınlar onların meselelerini da çözmek benim boynumun borcu.

Binlerce engelli takımı boş o takımları da hakkaniyetli, adalet ölçüsünde haklarını teslim edeceğiz. Engellilerin eğitilmesi için özel kesimler için de kanun var. Özel eğitim kurumlarında eğitim veren öğretmenlerin de muhakkak eğitimi alması gerekiyor. Engellinin eğitimine bile yeteri kadar kaynak ayıramayan bir iktidar var.