Son dakika! Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a davet

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından öne çıkanlar şöyleki:

“Dövizin daima TL karşısında yükselmesİ karşısında telaşlarımızı tabir ettik. Artırım yağmuru gelecek, her alanda önemli problemler çıkabilir. Kara kış fonu oluşturulması gerektiğini söz etmiştim. Yoksulun hakkını hukukunu korumak açısından bir fonun oluşturulması gerektiğini tabir ettim.

Merkez Bankası’nın bağımsızlığına müdahale eden kişinin Erdoğan’ın olduğunu sağır sultan biliyor. Buradan Erdoğan’a açık davet yapıyorum; Merkez Bankası’nın kurumsal kimliğine hürmet göster. sonucu liyakatlı şahıslar versin. sonucu büyük ölçüde Erdoğan’ın verdiğini bir fazlaca finans etrafı de biliyor. Bu rahatsızlığımız lisana getirildi.”

MERKEZ BANKASI’NI HERKES SAHİPLENMELİ

(Merkez Bankası Lideri Kavcıoğlu da görüşmeyle ilgili açıklamada bulundu) Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Merkez Bankası’nı herkes sahiplenmelidir. Merkez Bankası bu ülkenin en güzide kurumlarından biridir. Merkez Bankası’nı yıpratan açıklamaların bizi üzdüğünü tabir edeyim. Merkez Bankası sonucu kendi Para Siyaseti Şurası sonucuyla almaktadır. Merkez Bankası rezervleriyle kuvvetlidür, 125 milyar dolara yaklaştı. Merkez Bankası’nın açıklamaları nettir.

“GÖREVDEN ALMALARIN BİR KISMI BİZİM TERCİHİMİZ”

( Kavcıoğlu, Merkez Bankası’ndaki vazifeden almalarla ilgili konuştu) Bütün kurumlarda olabilen şeyler. bir kısmı bizim tercihimiz, bir kısmı arkadaşların tercihi. 21’inde Para Siyaseti Heyeti’nde (PPK) bir karar vereceğiz. Bu karar her insanın sonucu. Bugüne kadar bu biçimde oldu, bundan daha sonra da bu biçimde olacaktır. Büsbütün kendi süreci ortasında gelişen bakılırsav değişimidir.

Merkez Bankası kuvvetlidür rezervleriyle sayılarıyla. Kararlarını kendi ortasında alır. Bugün rezervlerimiz 125 milyar dolara yaklaşmıştır. Ben yeniden kendilerine teşekkür ediyorum.