Son dakika! Kılıçdaroğlu mesken işçisi bayanlar ile birlikte

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şu biçimde:

Yeni yıla müthiş artırımlarla girdik. Bu iş artık siyasette çıktı. Makro ekonomik dataları konuşmaktan çıktı. İktisat para olmaktan çıktı kimse para kazanamıyor. İktisat artık masaya ekmek koyup koymamakta. Sıkıntı artık iç iktisattır. Toplumun yapı taşıdır aile sofrasıdır. Erdoğan Türkiye’sinde mesken hanımlı haneler yıkımın eşiğindedir. İlan ediyorum. Birincil öncelliğim iç ekonomiyi korumaktır. Bayanların sorularını ön planda tutacağım. Tek gelirli haneler sıkıntı durumda. Aileler besin çabası ile gayret edecek. Bu ailelerin çocukları politize oldular. Bu çocuklar çizgi sinema konuşması gereken yerde Erdoğan’ın aymazlığını konuşuyor.

Onların çığlığını saraydan duymak zordu tabi. Yarın enflasyon açıklanacak, bakılırsaceksiniz en makyajlı hali bile vahim olacak. Malum TÜİK kuaföre döndü makyaj yapa yapa lakin o bile bir yere kadar oynayabiliyor sayılarla. Ben bu bayanların mutfağında bir masa bir sandalye istiyorum. 2022’de en büyük önceliğim bunlar olacak. 2022’de konut hanımlarını daha da zora sokacak her ne olursa ben orada olacağım. Her kim sofradan çalıyorsa bunun bedelini ödeyecek. Evvel mesken hanımlarını dinleyelim:

“Evimde ocağımızı yakamıyoruz. Geçinemiyoruz. Konutumuzu döndüremiyoruz. Bir karanlık ortasındayız. Çocuklarımıza mahçup oluyoruz. Tencerelerimiz boş.”

“Yaşadıklarımdan hiç şad değilim. İktidara sesleniyorum; Artık yeter! Bizimde hoş yaşamaya gereksinimimiz var. “

“Eskiden kalan yağları yemeklerimize damlatıyoruz Bizim AK Parti’den hiçbir beklentim yok. Yönetemiyorsanız gidin!”

“Bu hükümet gitsin artık başımızdan”