Son dakika! GÜZEL Parti önderi Akşener konuşuyor

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, küme toplantısında konuşuyor.

Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyleki:

“Sayın Erdoğan ve ucube sisteminin elinde milletçe, zorluklarla çaba ederek geçirdiğimiz bir yılı daha geride bıraktık. Her yeni yıl yeni bir umuttur. İnanıyorum ki yeni yılla birlikte Türkiye makus tarihini yenecek, yeni bir siyasi iklim ve takımlarla hak ettiği huzura erecek.

Yeni yıla artırım kâbusuyla girdik. AK Parti iktidarı 20 Aralık akşamı faiz indiriyorum deyip aslında faiz yatırımcıyı çarpmıştı. 31 Aralık gecesi de iğniçin ipliğe kadar yaptığı artırımlarla taban ücretlinin aldığı yüzde 50 artırımı çarptı.

Artırımları enflasyondan kaçırıp milyonlarca memur ve emeklimizin yeni yıl artırımını çarpmış oldu. Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının dolandırıcıları bile kıskandıran idare anlayışı sağ olsun yeni yıla artırımlarla girdik.

Vicdansızca yapılan bu rekor artırımlar iktidarın beceriksizliğidir. Sayın Erdoğan biz üzerimize düşeni yaptık, seni tekraren uyardık. İktisadın e’sinden anlamayan insanları bakılırsave getirdin. Damadının halefi Nurettin Nebati üzere liyakat abidesini iktisadın üstüne meteor üzere düşürdün.

Hazine’nin başına bakan diye getirdiğin ‘Nebati kuyruklu yıldızı’ milletimiz çarpıldıkça, utanmadan gözlerindeki ışıltıdan bahsediyor. Hal bu biçimdeyken elektrik faturaları yüzde 127 artınca kara kışta, doğalgaza yaptığın artırımdan daha sonra senin de gözlerin ışıldıyor mu?

Milletimize daha fazla zahmet çektirmeye hakkın yok. Boş gündemlerle tribünlere oynamaya gerek yok. Sen kızsan da bozulsan da millet iradesinden kaçış yok. Sandık elbette gelecek ve sen tutmadığın kelamların hesabını vereceksin.

Bu iktidar gidince her bir vatandaşımız daha epey kazanacak. İktidar yan gelip yatarken, Saray’daki sefa tüm haşmetiyle sürerken ben ve arkadaşlarım 2021 yılını meydanlarda, sokaklarda geçirdik.

Son dakika haberinin detayları hazırlanıyor…