Son dakika! Gelecek Partisi başkanı Davutoğlu konuşuyor | CANLI

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Davutoğlu’nun konuşmalarından öne çıkanlar şöyleki:

2016’dan 2019’a kadar 3 yıl sabırla düzelir diye bekledik. Her seferinde Cumhurbaşkanına gittim düzeltelim Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmeyelim dedim. Milleti kutuplaştırmayın, bütünleştirin dedim. Yolsuzluklara bulan yoksulluğa ve yasaklara karşı olan partinin ekseni kaydı önlem alın dedik. Pak siyaset anlayışını, siyaset yasasını getirin dedik. İhale yasasını değiştirin yolsuzlukların önüne çıkın dedik. Ancak onlar bize ihanet dediler, trene bindiler dediler. AK Partili vatandaşlara soruyorum. AK Partinin gidişatından mutlu musunuz?

Cumhurbaşkanı üzere otobüsten çay atmıyoruz. Otobüsten uzaktan selam vermiyoruz. AK Partili milletvekillerinin sokağa inemeye insanların gözünün içine bakmaya cüretleri yok. Gençlerle konuşuyorum. Nefes almaya korkuyoruz. Toplumsal medyadan yazı yazmaya korkuyoruz diyorlar. Artık toplumsal medya yasası çıkarmayı düşünüyorlar. Biz devlete girerken daima kendi evlatlarımız devlet işine karışmayacak diyerek yola çıkmıştık. Artık herkes kendi ailesini akrabasını güçlü etme peşine düşmüş.

AK Partili kardeşlerime artık soruyorum bu kibir bu şatafat için mi çaba ettiniz? Kendi çıkarları için siyaset yapıyorlar. Bugün rastgele bir uçakta otobüste devlet yetkilisini görüyor musunuz? Hz.Ömer adaleti maalesef olmadı. Kamu malına hassasiyet gösterin demiştim. Bir bakana bir iş adamı 750 bin lira armağan vermez demiştim. Ancak bugün kendi dezenfektan şirketinden bakanlığa fahiş fiyatla dezenfektan satıyor.

2002’de AK Parti kurulduğunda Seyahat olaylarında 17-25 Aralık’ta AK Parti’nin pak siyasetinden geriye kim kaldı? İhraç ettikleri 5 bakanın sicilini araştırsınlar ne çıktı? 5 yıldır saldırıyorlar. Ben bugün Hakkari’nin sokağında da dolaşabiliyorum Aydın’ın sokağında da dolaşabiliyorum. Nedim Yamalı benimle bir arada ihraç edildi. 15 Temmuz’da birinci direnin daveti yapan Selim Temurci’ydi. Meydanları boş bırakmayın diyen bendim. Artık herkes kahramanlık peşinde. 15 Temmuz ve 28 Şubat üzerinden kaygı yayanlara sesleniyorum: Bundan daha sonra AK Parti o kazanımları koruyamaz.