Son dakika! Erdoğan’dan küme toplantısında kritik açıklamalar

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Erdoğan’ın gündeminde iç ve dış siyasete ait kıymetli mevzular bulunuyor. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

“Sözlerimin çabucak başında ulusal sanat ve fikir nehrimizin günümüze akan temsilcilerimizden olan merhum Sezai Karakoç üstadı rahmetle anıyorum. Kendisi İslam medeniyetini bununla birlikte bir fikir medeniyeti olarak da telakki ediyordu. İnsanı fikirde hayat arayan, kanısı dirilmeden inancı, inancı dirilmeden sanatı ve edebiyatı dirilmeyecek bir varlık olarak görüyordu. Şiirleri, yazıları ve sohbetleriyle kısım budak salan ve sanatını da işte bu diriliş ağacının gölgesi etrafında şekillendirmişti.

Onun “Ben Müslümanım, insanlığın türküsünü söylüyorum” kelamı bile hepimizi uzun uzun düşündürmeye kâfi iletilerle yüklüdür. Biroldukca kuşakların olduğu üzere daha sonraki nesillerin da kendisinden öğrenecek fazlaca şeyleri var diye düşünüyorum. Tabi Karakoç’u Monna Rosa’sız anmak olmaz. “Ah senin yüzünden kara batacak siyah güller, ak güller…

AK Parti Küme Başkanlığına seçilen İsmet Yılmaz’a yeni vazifesinde muvaffakiyetler diliyorum. Naci Bostancı 2023 seçimleri için nazaranvinden affını istedi. Kendisiyle yeni görev alanlarında yakın çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu küfürbaz, terbiyesiz, faziletsiz, yüzsüz şahıslara hakettileri dersin gittikleri her yerde ve sandıkta verileceğine inanıyorum. Genel lideri bir bayan olanın küfrü, yenilir yutulur değil. Bir bayanın ağzından yavşaklar diye bir söz çıkar mı ya? Ne yazık ki bu çatının altı bunu da gördü. Milletim işte bu tıp bir bayana gereken dersi 2023’ün haziranında verecektir. Bu çatının altı bu tıp bayanlara asla müsaade etmez.