Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor | CANLI

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından öne çıkanlar şöyleki:

“Yeni eğitim-öğretim yılı açılış merasimini Türkiye’nin en esaslı okullarından biri olan Sultanahmet Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştiriyoruz. Kökleri hayli daha eskiye uzanan okulumuz Türkiye’ye farklı alanlarda hizmet etmiş bir epey güzide ismin yetişmesine vesile olmuştur.

Hangi alanda olursa olsun muvaffakiyet tesadüften öte, disiplin, azim ve fedakarlıklarla dolu uzun bir uğraşın meyvesidir. Her başarılı eğitim kurumunun gerisinde mesleğine aşık eğitimcilerin imzası vardır. Öğretmenlerimizin, evlatlarımız için harcadıkları emek olmasa, bu muvaffakiyet yakalanamazdı. Öğretmenlerimizin hakkını asla ödeyemeyiz. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak siz öğretmenlerimizin şahsında, eğitim öğretim topluluğumuzun tüm mensuplarına şükranlarımı sunuyorum.

Yeni eğitim öğretim yılı Türkiye’nin atılımına ivme kazandıracak, ülkemiz ve milletimiz önünde yeni ufuklar açacaktır.

Son 1,5 yıldır tüm dünyayı sarsan koronavirüs salgını, eğitimi de olumsuz etkiledi. Salgını denetim altına almak için çabucak her ülke sokağa çıkma yasağı dahil sert önlemlere başvurdu. Biz de geçtiğimiz devirde ihtiyatlı davranmak zorunda kaldık. Öğretmenlerimizin, evlatlarımızın ve ailelerinin sıhhatin tehlikeye atmamak için dikkat gösterdik. Uzaktan eğitimle bu periyodu geride bıraktık.

Eğitim faaliyetlerini kesintisiz sürdürebilen birkaç devletten biri olduk. Salgının ağır seyrettiği periyotlarda evlatlarımızın eğitimlerinden kopmamalarını temin ettik. 2 milyon tableti öğrencilerimize ulaştırdık. bu vakitte eğitim bilişim ağı (EBA) televizyon ve internet platformlarıyla uzaktan eğitimi muvaffakiyetle yürüttük.

Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız. Çocuklarımızı okuldan yoksun bırakma lüksümüz olmadığı şuuruyla hareket etmeliyiz, gereken hassasiyet gösterilecektir.