Son dakika! CHP önderi Kılıçdaroğlu konuşuyor | CANLI

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu biçimde:

“Teröre karşı daima bir arada durduk durmak zorundayız terörü bir insanlık cürmü olarak gördüm kimin yahut kimler tarafınca gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin lanetledik. Ankara Katliamı yüreğimizde derin bir yara olarak duruyor. 102 yurttaşımız hayatını kaybetti. Bunların ortasında 9 yaşında Veysel de vardı. Terörün bu kadar acımasız olduğunu biliyoruz. O sebepler her birimizin tek tek yahut kitleler halinde teröre karşı çıkması lazım.

beraberinde adalet istiyoruz ülkemizde. Adaleti 83 milyon ismine istiyorum. Temiz insanların hapishanelerde kin ve intikam hissiyle tutulmasını istemiyorum. Yazıktır günahtır. Osman Kava, Selahattin Demirtaş, askeri öğrenciler, adaleti arayan avukatlar niye mahpusta? Türkiye’nin bir yol paklığına gereksinimi var. Adaleti getireceğiz.

3600 ek gösterge sağlanıncaya kadar her gün dillendireceğiz. 2018’den bu yana hiçbir adım yok. bir daha vaadinden kaçacak. bir daha beni seçerseniz diyerek vaatlerde bulunacak. Kusura bakma kimse seni seçmeyecek. Herkese sesleniyorum: Öğretmen, sıhhat çalışanları, polisler, din nazaranvlileri, infaz muhafaza memurlarına 3600 ek göstergeyi verecekseniz. Vermezseniz söke söke alacağız.

Gördüğüm, bildiğim kadarıyla ve devletin sayılarına göre bunlar kışa hiç bir hazırlık yapmamış. Bunların tefecilere ödedikleri sayı 9 ayda 124 milyar lira.