Son dakika… CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşuyor

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyleki:

Yeni bir yıla girdik. 84 milyon yurttaşın beklentileri var. Daha güzel bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz. Tanımadığımız beşerlerle buluşmak istiyoruz. Her konutta rahmet ve huzur istiyoruz. Pekala bu beklenti yanlış bir beklenti mi? İnsan olan her insanın beklentisi. Bunun Allah’ın müsaadesiyle biz sağlayacağız. Hengame be hakaretten bıktık artık. Milletimiz bunu bir kenara yazıyor. Devleti yönetenler kin ve öfkeden minnet duymamalı. Devlet akılla ve bilimle yönetilir. Adalet yok olduğunda devlet yok olur. Geldiğimiz nokta bu. Belediye liderlerimiz üzerinde baskı uygulayıp, iftira atıyorlar. Bunların inançları bizim inançlarımıza benzemiyor. Ekrem İmamoğlu’ndan intikam alacaklarmış? Senin bakılırsavin yakalamak değil mi? Yapsa var. Ancak yapamıyor. İftira atacak. İstanbul’un rantını o kadar yediler ki doymuyorlar. Size o rantı yedirmeyeceğiz. O 16 milyon insanın rantı. Belediye liderimiz seçimle geldi. Orada bile iftira attılar. milletin ferasetine güveniyorum.

Birebir biçimde Ankara seçimlerinde de yaptılar. Neymiş efendim doğal gaz faturalarını teröristler toplayacakmış. Bu kadar akıldan mahrum beşerler nasıl devlet yönetiyorlar anlayamıyorum. Bunların temel bakılırsavi kul hakkıyla yiyerek beslenmek. Sizi feriştahlarınız gelse belediye liderlerimize bir şey yapamaz.

Ekmek alırken vergi verirsin, devleti sorarken vergi vermez. Biz bunun hesabını soracağız. 128 milyar doları nasıl unutmadıysak, bu yolsuzlukları da unutmayacağız