Son dakika! ÂLÂ Parti Başkanı Akşener konuşuyor

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, küme toplantısında konuşuyor.

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyleki:

“Uğur Şahin ve Hasret Türeci hocalarımızın kanser çalışmaları konusunda çalışmalarını ilerlettiklerini biliyoruz. İşte o niçinle bugün DÜZGÜN Parti kümesi olarak TBMM’nin bu iki bilim insanımızı Nobel’e aday göstermesini talep edeceğiz.

NATO Doruğu’na katıldı. Daha düne kadar verip veriştirdiği NATO bir anda kıymetli oluverdi. Pazartesi basın toplantısında Sayın Erdoğan ABD Liderine ‘dostum Biden’ dedi. Dünün ‘Ey Biden’ı bugünün ‘dostum Biden’ı oldu. Erdoğan, soykırım savını da soracaktı. Arkadaş oraya hesap sormaya gidiyordu. Sorabildi mi soramadı. Büyük düşman Biden’dan dostum Biden’a savrulan şu ruh haline bakar mısınız? Yazıklar olsun.

Geçtiğimiz hafta ABD’yi Türkiye’nin en büyük ulusal güvenlik sorunu olarak nazarann havuz medyası bu yakınlaşmayı nasıl yorumlayacak merak ediyorum. Küçük ortak siyasi kıvraklıkta iktidara ahenk sağlamış görünüyor. Minik minik ortak bu işe ne diyecek merak ediyorum.

Türkiye her geçen gün derinleşen bir idare kriziyle karşı karşıya. Asıl acı olan Türkiye hayli büyük potansiyeli olan bir ülke. Yaşadığımız ekonomik sıkıntılara, yokluğa, fakirliğe, dış siyasetteki savrulmalara bakmayın. Tatile çıkmış adalete bakmayın. Türkiye hakikaten büyük bir ülke. Bütün sorun memleketi yönetenlerin bu zenginliği kimin için kullandığı. Bütün sıkıntı bir tercih problemi. İktidar kendi çıkarlarını mı tercih ediyor yoksa milletini mi tercih ediyor sorunu.

Dün ‘kimsesizlerin kimsesiyiz’ diyerek iktidara gelenler bugün milletin açlığıyla dalga geçecek hale geldi. Bana diyor ki ‘Açları da sen doyuruver’. Olur in oradan doyurmayan namerttir. Sen bostan korkuluğu musun?

Son dakika haberinin detayları hazırlanıyor…