Son dakika! Akşener ve Kılıçdaroğlu’ndan ortak açıklama

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener ve birlikteindeki heyet, CHP Genel Merkezi’nde partinin Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

Millet İttifakı başkanlarının görüşmesinde Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile CHP Genel Lider Yardımcıları Bülent Kuşoğlu, Oğuz Kaan Salıcı ve Muharrem Erkek eşlik etti.

İki önder, ziyaret akabinde kameraların karşısına geçti, açıklamada bulunuyor.

Görüşme daha sonrası açıklama yapan, Kılıçdaroğlu, “Her alanda önemli meseleler var. Bu sıkıntılardan Türkiye’nin arınması lazım, Türkiye’nin kendisine yeni bir yol haritası çizmesi lazım.” dedi.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

“Parlamenter sistem çalışmamızı takdim ettik. Sayın Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarıyla Türkiye’ye dair kıymetli konularda istişarede bulunduk.

10 ÜLKENİN OSMAN KAVALA DAVETİ

Osman Kavala sizin tarifinize göre Sorosçu. Soros’la masaya kim oturdu? Ben ve Kılıçdaroğlu değil. Dışişleri Bakanlığı’na bu biçimde bir talepte bulunulmasını hakikat bulur muyuz? Hayır bulmayız. Lakin bu biçimde taleplerin Türkiye’ye yapılır bulunmasına yol açmayı da hakikat bulmayız. Rahip Brunson’ı hatırlatan hareket ve telaffuzlardan Türkiye’nin uzak durmasını tavsiye ederiz. Bütün bunların önüne geçecek tek yol hukukun işletilmesidir.”

CHP önderi Kılıçdaroğlu ise şunları söylemiş oldu:

“Güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Ben şunu söz etmek isterim: Türkiye’nin çözülemeyecek hiç bir sorunu yok.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin lafına uyacağına karar verdi. Anayasa değişikliği teklifi Meclis’ten oy birliğiyle çıktı. İmza attığınız mukavelenin gereğini yapmıyor ve ardında durmuyorsanız prestij kaybeden Türkiye olur. AİHM’nin bir sonucu var ise, o sonucun da uygulanmasını isteriz. Türkiye demokratik bir ülkeyse, bu çerçevede hareket etmesi lazım.”