Siyaset dünyasından Asiltürk’e veda

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Ankara Kent Hastanesi’nde zatürreye bağlı nefes darlığından tedavi nazarann Saadet Partisi Yüksek İstişare Heyeti Lideri ve Ulusal Görüş Vakfı Genel Lideri Oğuzhan Asiltürk, 86 yaşında hayatını kaybetti.

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Asiltürk’ün vefatı ile ilgili toplumsal medya hesabından “Yüksek İstişare Heyeti Liderimiz, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir. Milletimizin ve topluluğumuzun başı sağolsun. Yeri cennet, makamı âli olsun” paylaşımı yaptı.
Öteki siyasi partilerin önderlerinden de Asiltürk’ün vefatına ait taziye iletileri geldi.

Parti önderlerinin Asiltürk’ün akabinde birinci iletileri şöyle:

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu: Saadet Partisi Yüksek İstişare Şurası Lideri, eski İçişleri ve Sanayi bakanlarımızdan, bir jenerasyonun öncü isimlerinden Oğuzhan Asiltürk’ün vefatını büyük ıstırapla öğrendim.

Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Ulusal Görüş topluluğuna sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener: Saadet Partisi’nin kurucularından kıymetli siyasetçi ve devlet insanlarımızdan Oğuzhan Asiltürk’e Ulu Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Yeri cennet olsun.

Büyük Birlik Parti Genel Lideri Mustafa Destici: Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Saadet Partisi YİK Lideri Sn. Oğuzhan Asiltürk Bey’e Allah’tan rahmet, aile efradı, yakınları başta olmak üzere, Ulusal Görüş Camiası’na ve sevenlerine başsağlığı-sabır diliyorum.
Yeri cennet olsun.

bir daha Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan: Ulusal Selamet Partisi devrinden itibaren Ulusal Görüş partilerinde ve koalisyon hükümetlerinde misyon yapan Oğuzhan Asiltürk Bey’e Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli: Türk devlet ve siyaset hayatının saygıdeğer isimlerinden birisi olan, bununla birlikte Ulusal Görüş’ün kurucularından ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Heyeti Başkanlığı nazaranvini de yürüten Sayın Oğuzhan Asiltürk’ün vefatından büyük bir keder duyduğumu özellikle söz etmek isterim. Ebediyete irtihal eden Merhum Oğuzhan Asiltürk’e Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor; saygıdeğer ailesine, Saadet Partisi topluluğuna, sevenlerine ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Yeri cennet, ruhu şad, kabri parıltı olsun.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Bir dava adamı olan Oğuzhan Asiltürk Ağabeyimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, hepimize başsağlığı diliyorum. Ruhu şâd, makamı âli, yeri cennet olsun.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: İçişleri ile Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanımız, Saadet Partisi Yüksek İstişare Konseyi Lideri Oğuzhan Asiltürk Beyefendi’nin vefat haberini büyük bir hüzünle öğrendim.
Merhum Oğuzhan Beyefendiye Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve Saadet Partisi topluluğuna başsağlığı diliyorum.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Ulusal Görüş hareketinin kurucu öncülerinden bedelli Oğuzhan Asiltürk ağabeyimizin vefatını derin bir keder ile öğrendim. Ailesine, yakınlarına ve topluluğumuza başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin. Yeri cennet olsun.