Selçuk Özdağ’a silahlı hücumun sanığına ödül üzere atama

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Gelecek Partisi Genel Lider Yardımcısı Selçuk Özdağ’a cuma namazına gitmek için konutundan çıktığı sırada silahlı bir küme tarafınca atak düzenlenmişti.

ÖZDAĞ’A SALDIRANLAR TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Özdağ’a hücum daha sonrası açılan davanın iddianamesinde sanıklar Abdurrahman Gülseren, Berke Aygün, Gülahmet Türk, Kadir Hukanoğlu ve Muhammet Raşit Gürsoy; Selçuk Özdağ’a yönelik taammüden yaralama kabahatinden 9 yıla kadar, sürücüsünü ise silahla tehdit kabahatinden 5 yıla kadar mahpusla cezalandırılmaları istenmiş ancak 5 kuşkulu, savcılığın talebi üzerine 20 gün daha sonra tahliye edilmişti.

TAHLİYE YETMEDİ BİR DE VİLAYET LİDERİ OLDU

Özdağ’a saldıranlara tahliye yetmedi, bir de ödül üzere atama yapıldı. ‘Bursa İdeal Ocakları’ isimli Facebook hesabından yapılan paylaşım, Gülahmet Türk’ün Bursa İdeal Ocakları Vilayet Lideri olarak atandığını ortaya çıkardı.

ÖZDAĞ: BAHÇELİ’YE SORUYORUM

Selçuk Özdağ ise Twitter hesabından mevzuya ait şu paylaşımları yaptı:

“15 Ocak 2021 de şahsıma yapılan kalleş atakta yer alan bu kişiyi bu bakılırsave kim atadı Sn.Bahçeli’ye soruyorum?”

15 Ocak 2021 de şahsıma yapılan kalleş saldırıda yer alan bu kişiyi bu göreve kim atadı Sn.Bahçeli’ye soruyorum? https://t.co/G8JzZJ7Ptv

— Selçuk ÖZDAĞ (@selcukozdag) June 11, 2021

“Bana yapılan atak ile ilgilerinin olmadığını söyleyenlere ithaf olunur.”

Bana yapılan saldırı ile ilgilerinin olmadığını söyleyenlere ithaf olunur. pic.twitter.com/PsYq1EJmaz

— Selçuk ÖZDAĞ (@selcukozdag) June 11, 2021