Saadet Partili Karaduman: Mecburî PCR testi haksız ve hukuksuz bir uygulamadır

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Karaduman, 2021-2022 eğitim öğretim yılının uzun bir ortadan daha sonra başladığını belirterek, son bir yılda bilhassa eğitim alanında epeyce önemli kayıplar verildiğini lisana getirdi.

‘KOCA’NIN PCR AÇIKLAMALARINDA BÜYÜK BİR ÇARPIKLIK KELAM KONUSU’

Koronavirüs (Kovid-19) sürecinin başında, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın, “Semptom göstermeyenlerin PCR testi yaptırmasına gerek yoktur” açıklaması yaptığını hatırlatan Karaduman, “Bugün ne yazık ki bu kelamı söyleyenlerin milyonlarca sağlıklı insanı haftada 2 ya da 3 kez PCR testine zarurî tuttuklarının da büyük bir çarpıklık olarak ortada durduğunu söz etmek isterim.” dedi.

‘HAKSIZ VE HUKUKSUZ BİR UYGULAMA’

Mecburî PCR testinin, haksız ve hukuksuz bir uygulama olduğunu savunan Karaduman, “Bu uygulama eğitimden ulaşıma biroldukca alanda büyük bir kaosa niçiniyet doğurmaktadır.” değerlendirmesinde bulundu. Karaduman, zarurî PCR testi uygulamasının bir an evvel sonlandırılması gerektiğini kaydetti.

Tarımın, Türkiye için hayati bir problem olduğunu vurgulayan Karaduman, tarımda dışa bağımlı olmanın Türkiye açısından kabul edilemez olduğunu belirtti.