Prof. Dr. Yeldan’a Boğaziçi yasağına Akşener’den reaksiyon

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Kadir Has Üniversitesi İktisadi, İdari ve Toplumsal Bilimler Fakültesi’nde Dekanlık vazifesi yürüten Prof. Dr. Alp Erinç Yeldan’ın mezunu olduğu Boğaziçi Üniversitesi’ne girişi yasaklandı. Yeldan yasağın Boğaziçi Üniversitesi Genel Sekreterlik buyruğuyla geldiğini kaydetti.

‘ÜLKEM İSMİNE UTANIYORUM’

Yasağı toplumsal medya hesabı üzerinden açıklayan Yeldan, “Bu keyfi ve hukuk dışı uygulamanın tam da Boğaziçi Üniversitesinin Rektörlüğü’ne yakışır olduğunu söyleyebilirim. Ülkem ismine utanıyorum” tabirlerini kullandı.

Bu keyfi ve hukuk dışı uygulamanın tam da Boğaziçi Üniversitesinin Rektörülüğüne yakışır olduğunu söyleyebilirim. Ülkem adına utanıyorum.

— A Erinc Yeldan (@ErincYeldan) December 3, 2021

Yeldan, şu sözleri kaydetti:

“1982 yılında gururla mezun olduğum Boğaziçi Üniversitesi’ne 3 Aralık itibariyle teşebbüsün Genel Sekreterlik buyruğuyla yasaklanmış olduğunu öğrendim. Yerleşkeye girmem güvenlik nazaranvlileri tarafınca engellenmekte. Bu keyfi ve hukuk dışı uygulamanın tam da Boğaziçi Üniversitesinin Rektörlüğüne yakışır olduğunu söyleyebilirim. Ülkem ismine utanıyorum.”

AKŞENER: UTANÇ VERİCİ

GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener de kelam konusu engellemeye reaksiyon gösterdi. geldi. Twitter hesabından paylaşım yapan Akşener şu tabirlere yer verdi:

“Erinç Hoca, ülkemizin yetiştirdiği hayli bedelli bir bilim insanımızdır… bu biçimde bir kıymetimizin emeğiyle mezun olduğu okula alınmaması, utanç verici. Akademinin üzerine vesayetin gölgesini düşüren bu zihniyetten, birinci sandıkta kurtulacağız.”

Erinç Hoca, ülkemizin yetiştirdiği çok değerli bir bilim insanımızdır…

Böyle bir değerimizin emeğiyle mezun olduğu okula alınmaması, utanç verici.

Akademinin üzerine vesayetin gölgesini düşüren bu zihniyetten, ilk sandıkta kurtulacağız. https://t.co/H19xamRExq

— Meral Akşener (@meral_aksener) December 3, 2021