Polise hakaret eden AK Partili vekil Zeynep Gül Yılmaz özür diledi

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, aracını durduran polise hakaret etmiş ve bu olay üzerine reaksiyonlar çığ üzere büyümüştü. Zeynep Gül Yılmaz, “Üzgünüm. Orada bir gün dahi bekletilsem muhakkak o sözleri sarf etmemem gerekiyordu. O sözleri sarf ettiğim için milletimizden özür diliyorum” dedi.

“KAYITLARIN ALINMA HALİ USULSÜZ”

Olay anını gazeteci Cüneyt Özdemir’in Youtube kanalında katıldığı yayında anlatan ve “Yarım saat boyunca orada alıkonulmamın şuurlu bir süreç olduğunu düşünüyorum” diyen Yılmaz, “Kayıtların alınma hali yöntemsiz, yapılan süreç baştan aşağı yöntemsiz ve o kayıtların alınmaması gerekirken bir de yayınlanması usulsüz” sözlerini kullandı.

Yılmaz, Özdemir’in “vakadan daha sonra açığa alındılar, polisleri siz mi sürdürdünüz?” sorusuna ise “Hayır, asla. Kendi amirleri bunu uygun görmüşler. Ben de bu vesileyle öğrendim” formunda yanıt verdi.

“VATANDAŞIN DA POLİSE KİMLİK SORMA HAKKI VAR”

Zeynep Gül Yılmaz, Özdemir’in “Danışmanınız polislerden kimlik soruyor, bu olağan mi sizce?” sorusuna ise “Vatandaşın da polise kimlik sorma hakkı vardır. Orada karşılaştığımız muamele olağan olmadığı için hem şikâyet hakkımızı kullanmak ismine tıpkı vakitte karşımızdakinin polis memuru olduğunu bilmemiz açısından epey normal” karşılığını verdi.

BAŞARIR: GERÇEKLERİ YAYINLADIM

Yılmaz’ın akabinde yayına katılan CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır da olayın 18 Temmuz tarihinde olduğunu belirtti. Olayla ilgili kendisine açığa alınan polislerin arkadaşlarının ulaştığını söyleyen Başarır, “En son düzlükte de ceza alınca ben bu gerçekleri yayınlamak zorunda kaldım. Zeynep Hanım hakaret etmediğini söylemiş oldu, ben de bunun üzerine bu gerçekleri yayınladım” dedi.