Özhaseki İBB’yi gaye aldı: Algı operasyonu çekmek için ajanslara verdiği para…

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de Melikgazi Belediyesince Gülük Mahallesi’ne yaptırılacak toplumsal tesisin temel atma merasiminde konuşan Özhaseki, insanlara hizmet etmek ve dualarını almak için çalıştıklarını söylemiş oldu.

Yaptıkları bütün işlerde alınlarının akıyla hesap verebilme hissiyle çalıştıklarını söz eden Özhaseki, muhalefet belediyelerinin geçmiş senelerdan bugüne hizmet anlayışlarının değişmediğini savundu.

‘İBB’NİN ALGI OPERASYONU ÇEKMEK İÇİN AJANSLARA VERDİĞİ PARA…’

CHP’li belediyelerin ortadan geçen 3 seneye karşın verdikleri kelamları tutmadığını öne süren Özhaseki, şunları kaydetti:

“Ben mahallî idarelerden sorumluyum, belgeleri tutuyorum. Ankara’da, İstanbul’da, Adana’da, Mersin’de, İzmir’de neler söylemiş olduklerini, Antalya’da ne vaatlerde bulunduklarını biliyorum, birebir elimde belgeler var. Şayet bunlardan yüzde 1’ini yapmışlarsa sözlerimin hepsini geri alacağım. Yok fakat yapmaya çalıştıkları bir şey var. Yeni devirde bunu öğrendiler, algı operasyonu çekiyorlar. Olmayanı olmuş üzere, var olmayanı varmış üzere palavraya dayalı olarak şayet yapıyorsanız yaygınlaştırıyorsanız ve bunun için de büyük paralar harcıyorsanız zehir zıkkım olsun, bu haram bir şey, hakikat bir şey değil.

Kendi paranızı harcayabilirsiniz lakin kamunun parasını ajanslara veremezsiniz. Algı operasyonu çekmek için milyonlarca lira dökemezsiniz, bunlar hakikat şeyler değil. İstanbul’da Tevfik beyefendi geçen gün deklare etti. İstanbul’da 3 yıl ortasında ajanslara verilen para 849 milyon TL. Yaklaşan zelzele için kentsel dönüşüme ayrılan para 450 milyon TL, toplumsal konutlar yapmak için ayrılan para 12 milyon TL ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesinin algı operasyonu çekmek için ajanslara verdiği para 849 milyon TL.”