Muharrem İnce’den HDP sorusuna reaksiyon: Bana bu biçimde Ali Cengiz oyunu yapma

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, “Terörü kınamak kaidesiyle 6 unsurumu saydım. Bu 6 prensibe kim uyarsa onlar ile işbirliği yaparız” dedi. Bir gazetecinin “Yani HDP ile de yaparız diyorsunuz” kelamlarına reaksiyon gösteren İnce, “Ben sana HDP ile iş birliği yaparız dedim mi? Demedim. Bana bu biçimde Ali Cengiz oyunu yapma” dedi.

Balıkesir vilayet merkezindeki inceleme ve ziyaretlerinden daha sonra Havran ilçesine geçen Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, vatandaşlar ve esnafla sohbet etti. Gençlerle birlikte Memleket Partisi Havran İlçe Teşkilatı binasını hizmete açan İnce, burada halka seslendi. Açılış daha sonrasında bir mahallî gazetecinin “İktidarı değiştirmek için pekala HDP ile birlikte olur musunuz?” sorusu üzerine İnce, “Terörü kınamak kuralıyla 6 unsurumu saydım. Bu 6 unsura kim uyarsa onlar ile işbirliği yaparız” dedi. Gazetecinin “Yani HDP ile de yaparız diyorsunuz” kelamlarına reaksiyon gösteren İnce, “Arkadaşım bak. Bir şey söyleyeyim mi? Bana bu Ali Cengiz oyunlarını yapma. Ben ne söylemiş olduğimi biliyorum. Ben sana HDP ile iş birliği yaparız dedim mi? Gazetecilik yapacaksan yap. Bana bu biçimde Ali Cengiz oyunu yapma. Ben sana HDP ile iş birliği yaparız dedim mi demedim mi? Demedim. Bak 6 unsur saydım. ‘PKK terör örgütü’ diyen herkesle iş birliği yaparım, demiyorsa yapmam. Aldın mı cevabını” diye konuştu.

çabucak sonrasında bir süre Havran sokaklarında yürüyen ve halk ile selamlaşan Muharrem İnce, Ayvalık ilçesindeki programına katılmak üzere ilçeden ayrıldı.