Millet mutlu ne abartıyorsun

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Fiyat artışlarıyla ilgili bir adaletsizlik, suistimal var ise yakın takibe alarak zulmün önüne geçeceğiz. Marketlerdeki kontrolleri sürdürüp önemli fiyat farklılıklarını kaldıracağız. ABD dönüşü işin üzerine şahsen kendim de gideceğim. Öğrenci yurtları konusunda hiç bir iktidarın yapmadığı yatırımları yaptık. Bay Kemal o denli bir palavra atıyor ki bir yılda sorunu bitirecekmiş. aslına bakarsanız ne abartıyor? Attığımız adımlar çok başarılı biçimde yürüyor.

MİSYONA GELDİĞİMİZDE ÖĞRENCİNİN BURSU 45 LİRACIKTI

bakılırsave geldiğimizde üniversite öğrencilerinin aldığı burs 45 liracıktı. Elinize, dilinize dursun. Bunlar 650 liraya çıktı. Nereden, nereye geldik. Bay Kemal’in sözcüsü ‘Çiftçi battı’ diyerek palavra söylüyor. Fındıkta, çaydaki artırım enflasyonun fazlaca üzerinde. Benim vatandaşım çok şad. Bunların hepsini yerinde gezerek görüyoruz. Türkiye’de 4.5 milyon göçmen var. Dünyada göçmen yükünü en çok sırtlayan Türkiye kimsenin kapı kulu değil.

Ne abartıyorsun vatandaş mutlu

Cumhurbaşkanı, el yakan fiyatlara ait kontrol vurgusu yaparak “Zulmün önüne geçeceğiz” dedi. Yurt sorunu ve çiftçilerin yaşadığı sorunlar üzerinden CHP’ye yüklenirken dikkat çeken sözler kullandı: Bir milyona yakın yatak kapasitesi olan yurtlarımız var. Abartılacak bir sorun yok. ‘Çiftçi battı’ diyor, palavranın daniskasını atıyor. Benim vatandaşım çok mutlu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşın enflasyon karşısında cüzdanının erdiği süreçte hayat pahalılığına ait “Denetimle bu zulmün önüne geçeceğiz” dedi.

Üniversitelerin yüz yüze eğitim sonucuyla ortaya çıkan ve bugünden itibaren gençlerin yaşananlara dikkat çekmek için sokakta yatma hareketine başlayacağı yurt sorununa dair “Abartılacak bir sorun yok” görüşünü savundu. CHP önderine yüklenen Erdoğan, çiftçilerin durumunu anlatırken “Benim vatandaşım çok memnun” tabirini kullandı.

Dikkat çeken değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, şunları söylemiş oldu: (Fahiş fiyat artışlarıyla ilgili atılacak farklı adımlar var mı? Öğrenciler kiralık konut bulma noktasında badire yaşıyor) “Bizim işimiz esasen bu biçimde bir adaletsizlik, zulüm, suistimal var ise bunun sorumlusu olan bakan arkadaşlarım, bunları yakın takibe almak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz. Yalnız şunu epeyce açık ve net söyleyeyim bilhassa yurt konusunda bir kere Türkiye’de biz bugüne kadar hiç bir iktidarın yapmadığı yatırımları yaptık. Bizim bir milyona yakın yatak kapasitesi olan yurtlarımız var. çok de lüks yurtlar yaptık. Bu yurtlar çift yatak, bilemediniz 3 yataklı odalar olmak üzere çok çağdaş biçimde yaptık. Doğal Bay Kemal’e kalırsa, Bay Kemal’e ne yaparsanız yapın, yediremezsiniz. Zira onun dünyası farklı, dikili bir taşı yok, dikili bir ağacı yok. Fakat palavra mı? Aman yarabbi, bunda bol. Onunla birlikte hareket eden birtakım medya kümeleri da var. Onlar devamlı karalama kampanyasını da sürdürüyorlar. Ne yaparlarsa yapsın, kervan yürüyor ve yürüyeceğiz. hiç bir devirde olmadığı kadar ağır bir biçimde o denli bir palavra atıyor ki bir sene ortasında Türkiye’de bu sorunu bitirecekmiş. aslına bakarsanız bu biçimde abartılacak bir sorun yok ki. Ne abartıyorsun? Şu anda bizim üniversite öğrencilerimize yönelik atılan bu adımlar hiçbir devirde atılmış değil. çok başarılı biçimde yürüyor.”

Erdoğan “Dün baktım bir daha sözcüsü bir şeyler söylüyor. söylemiş olduği ne? Aman yarabbi bir daha palavra, bir daha palavra. Diyor ki ‘çiftçi battı.’. Ben daha bir gün evvel şekerpancarı ile ilgili fiyat deklare ettim. deklare ettiğım fiyat ne? Yüzde 25 şeker pancarına biz artırım yaptık. Çaydaki artırım enflasyonun epeyce fazlaca üzerinde fındık da hakeza o denli. Bütün bunlar birer gerçekken adam çıkıyor, palavranın daniskasını atıyor. Ben de diyorum ki bu yalancılara değil, benim vatandaşım ne diyor? Benim vatandaşım ise çok memnun” diye konuştu. Kentleri dolaştığını, nerede ne var hepsini yerinde gezerek gördüğünü tabir eden Erdoğan “Bunların palavralarına inanmak mümkün değil” dedi.

misyona geldiklerinde üniversite öğrencilerinin aldığı bursun 45 lira olduğunu, bu ölçünün 650 liraya çıktığını lisana getiren Erdoğan “Bunun yanında artık asistan düzeyinde olanlar neredeyse taban fiyat düzeyinde bir fiyat alıyor. Ancak bunlar bunu görmek istemiyorlar. Görmeyecekler de… Harçlar biliyorsunuz uzun yılların meselesiydi. Bu harçları kim kaldırdı? Biz kaldırdık. Evvel bunu onlara sormak lazım. Sizin periyodunuzun sorunu olan bu harçları, üniversite öğrencilerinin aksiyon yaptığı o devirleri biz unutmadık. Bunlar, CHP devrinden gelen problemlerdi fakat biz bunları kaldırdık” değerlendirmesinde bulundu.

Ticaret Bakanı’nın sıkıntısının ağır olacağını tabir eden Erdoğan “O da nedir? Zincir marketler başta olmak üzere tüm marketlerdeki bu kontrolleri önemli bir biçimde sürdürmek suretiyle, bu zincir marketlerdeki fiyat farklılıklarını, üzerine üzerine gitmek suretiyle buralardaki bu önemli fiyat farklılıklarını da hızla kaldıracağız. Bunu inşallah Amerika dönüşü de şahsen işin üzenine kendim de ilgilenmek suretiyle gideceğiz” sözlerini kullandı.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in yaptığı açıklamalar hatırlatılarak, Önderler Zirvesi’nde göçmenler konusunda bir iletisi olup olmadığı sorulan Erdoğan, “Göçmenler konusunda olağan ki bildirimiz olacak zira bunun en büyük yükünü, kahrını çeken biziz” dedi. Türkiye’de 4 buçuk milyon göçmen olduğunu hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bunlarla ilgili de bu yükü kaldırmaya çalışan Türkiye, gereken adımların karşı taraftan da atılmasını bekliyor. Birinci derecede Batı bunun karşı tarafta en değerli adım atması gereken bir blok. Bunu kendilerinden görmemiz lazım. Natürel Miçotakis’in görüşme talebini de bir daha birebir biçimde biz Amerika’da gerçekleştireceğiz. Kendisiyle de orada görüşmemiz var. Maalesef dilek edilmeyen kimi beyanlar oldu. Türkiye kimsenin bu noktada kapı kulu değildir. Atılması gereken adımları da biz dürüst bir biçimde karşımızdakilerden görmemiz lazım. Şayet görmezsek gereken sonucu alır ve ona nazaran de adımlarımızı atarız.”