Metemtur, GES alınmasına yönelik periyot mukavelesi imzaladı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Metemtur, GES alınmasına yönelik periyot mukavelesi imzaladı
Metemtur Yatırım Güç Turizm ve İnşaat A.Ş, Güneş Gücü Santrali (GES) alınmasına yönelik bölüm mukavelesi imzaladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

”Denizli’nin Çal ilçesinde 6 tesisten oluşan toplam 3,87 Mw gücündeki güneş gücü santrallerinin ve bu santrallerin yürürlükte olan dağıtım sistemine temas mutabakatlarında belirtilen taşınmazları ile her türlü kullanım ve yararlanma haklarının şirketimiz tarafınca 2 etapta bölüm alınmasına yönelik dönem kontratı imzalanmıştır. Bu kapsamda birinci etapta Kaynar Güç A.Ş bünyesindeki 1,04 Mw gücündeki güneş gücü santralinin ve bu santralin yürürlükte olan dağıtım sistemine ilişki mutabakatlarında belirtilen taşınmazları ile her türlü kullanım ve yararlanma hakları ile tüm ekipmanları (Kaynar-1) (arazi bedeli ve %18 KDV dahil olmak üzere) 1.423.004 dolar bedelle periyot alınmasına ait süreçlere başlanacaktır. Kaynar-1 GES tesisinin ve temas mutabakatlarının periyodunun 2021 yılı Kasım ayı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. Zaman mukavelesi uyarınca, ikinci etapta Denar Güç A.Ş ve Günar Güç A.Ş bünyesindeki 5 tesisten oluşan toplam 2,83 Mw güneş gücü santralleri ve bu santrallerin yürürlükte olan dağıtım sistemine temas mutabakatlarında belirtilen taşınmazları ile her türlü kullanım ve yararlanma hakları ile tüm ekipmanları (arazi bedelleri ve %18 KDV dahil olmak üzere) 4.175.900 dolar karşılığında pay zamanı yahut varlık evresi yoluyla alınacaktır. Bu sürecin finansmanının ileride yapacağımız bir sermaye artırımı ile sağlanması planlanmaktadır. Kelam konusu dönemlerin sağlanması, kontratta belirtilen öteki kuralların yanı sıra planlanan sermaye artırımını gerçekleştirmemiz, kelam konusu tesisler ve varlıklar ile ilgili yasal kaidelerin yerine getirilmiş olduğunun tespiti ile kelam konusu tesisler üstündeki banka ve finans kurumlarının ipotek ve rehinlerinin kaldırılması şartlarına bağlı olup periyotların 2022 yılı Nisan-Mayıs aylarında tamamlanması öngörülmektedir.”

Hibya Haber Ajansı
Alıntıdır