Meral Akşener: Söndürülsün konuşacak fazlaca şey var

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener,, ziyaret için geldiği Bartın’da esnafla bir ortaya geldi, vatandaşlarla sohbet ederek onlarla fotoğraf çektirdi.

birinci vakit içinderda Amasra ilçesinde esnafı ziyaret eden ve vatandaşlarla selamlaşan Akşener, çabucak sonrasında Bartın Kapalı Pazaryeri’nde zerzevat meyve satışı yapan bayanlarla sohbet etti, alışveriş yaptı.

Akabinde Ulus ilçesi Kumluca beldesindeki esnafı ziyaret eden Akşener, burada yaptığı konuşmada, 20 Ocak 2020’den bu yana ilçe ilçe gezdiğini söylemiş oldu.

‘BEN KONUŞMUYORUM ONLARI DİNLİYORUM’

Akşener, esnafın kaygısını dinlediğini, milletvekilleriyle esnafın meselelerine yönelik tahlil tekliflerini mecliste gündeme getirdiklerini anlatarak “Bu dükkanlara girdiğim vakit iktidarı yermiyorum, kendi partimi övmüyorum, propaganda yapmıyorum. Yalnızca esnafı, emekçiyi, işsiz genci, rastladığımız çiftçiyi dinliyorum. Ben konuşmuyorum, onları dinliyorum ve tahlillerimi paylaşıyorum.” diye konuştu.

Projeler üzerinden bir siyasi anlayışın hakim olması temennisinde bulunan Akşener, vatandaşların oy istemek için gelen siyasetçileri sorularıyla yormalarını istedi.

Akşener, gazetecilerin, orman yangınlarına ait sorusu üzerine, her insanın ciğerinin yandığını vurguladı.

‘BU KUŞKU İLE GİTMEZ’

Muğla, Adana ve Antalya’daki yangın bölgelerini ziyaret ettiğini anımsatan Akşener, şu biçimde devam etti:

“İnsanların dikkatini çekmeye çalıştım. Ayrıştırıcı değil, birleştirici olmamız gerektiğini söylemiş oldum. Alışılmış bu iş söndürülsün, edilsin konuşacak epey şey var. GÜZEL Parti Genel Lideri olarak şu anda erteliyorum. Söndürüldükten daha sonra beceriksizlikleri konuşacağız. İkincisi, fazlaca tevatür var. Bu tevatürlerin bir an evvel giderilmesi lazım. İktidar partisi devleti yönetiyor. ötürüsıyla buna fazlaca çok dikkat gösterilmesini talep ediyorum. Bu ormanlar sıcak kurak iklim sebebiyle mi yandı, yoksa yakıldı mı, kundaklandı mı? Bu kuşkuyla gitmez. Bunun derhal ve fazlaca süratli bir biçimde tespit edilip vatandaşla paylaşılması lazım.”

‘AK PARTİ’Lİ OLUNCA UNUTMUŞSUN’

Kumluca beldesindeki esnaf ziyareti sırasında bir vatandaşın “Ankara’da Kılılıçdaroğlu’nun koluna giriyorsun. Kılıçdaroğlu el kaldıracak, Meral Hanım da el kaldıracak. Aldatmayın milleti.” formundaki tabirlerine reaksiyon gösteren Akşener, şunları söylemiş oldu:

Şahane bunlar, fazlaca hoş yapılmış… Ben ne yaptım size, ne söylemiş oldum şimdiye kadar? Bir şey yaptım mı, hayır. Öbür bir şey söyleyeceğim. Merhum Erbakan Hoca’ma ben ne yapmışım? Biz birlikte iktidar olduk, ben içişleri bakanlığı yaptım onun yanında. Sevgili ağabeyim unutmuşsun. Sen AK Parti’li olunca bunları unutmuşsun. Bak helallik alman lazım benden, fazlaca önemli söylüyorum.”

Akşener, vatandaşın helallik istemesi üzerine, “Etmiyorum, size hakkımı helal etmiyorum. Sen bana oy vermemekle haklısın, beğenmemekte haklısın, bu öbür bir şey. Bu düşündüklerini söylemekte haksızsın. Benden helallik almak zorundasınız. Haram olsun hepinize, tamam mı? Ruzi mahşerde bilhassa seninle görüşeceğiz. ‘Kol kola…’ Çok günah… Ne ayıp bir şey, ne vakit koluna girdim ben Kılıçdaroğlu’nun?” sözlerini kullandı.