Meral Akşener: Dışlanmışlar her partili, zenginler AK Partili

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, “Zenginler var, hepsi AK Partili. Bir de dışlanmışlar var. Kimisi kasketli, kimisi beyaz tülbentli, kimisinin elleri nasırlı. Kimisinin boynunda iple asılmış terlikler var. Onlar her partili, zenginler AK Partili” dedi.

Kocaeli’de teşebbüsçü bayanların yeni iş fikirleri geliştirmesini sağlayarak üretimde katma kıymet yaratmalarını amaçlayan İzmit Belediyesi Bayan Teşebbüsçüler Merkezi (İZGİM), bugün merasimle hizmete girdi. İzmit Belediye Lideri CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet’in mesken sahiplinde yapılan merasime, CHP ve GÜZEL Parti’den milletvekilleri ile hayli sayıda yönetici, Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu Lideri Canan Güllü ve vatandaşlar katıldı. Akşener, açılış öncesinde Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etti.

AKŞENER: “ŞEFFAF BELEDİYECİLİK İLE 57 MİLYON BORÇ ÖDENDİ”

Meral Akşener de şunları söylemiş oldu:

“Bu ülkeyi çeşitli vakit içinderda, dün, bugün ve yarın ayakta tutacak olan gazilerimize şükranlarımı teşekkürlerimi ve hürmetlerimi sunuyorum. Burada hayli hoş bir tablo var. Biroldukca siyasi partinin temsilcileri burada. Kardeşlik hukukunun olduğu bir topluluğun karşısındayım. Artık bu Millet İttifakı belediye liderleri seçildikten daha sonra temel bir argüman vardı. Toplumsal belediyecilik teriminden uzak olacakları, halka dokunan işler yapmayacakları, yandaş kayıracakları bir savın muhatabı oldular. Lakin Allah’a şükür ki hiç birisi, Kocaeli’de İzmit Belediye Liderimiz, İstanbul’da ilçe belediye liderleri, Ankara’daki belediye liderlerimiz toplumsal belediyecilik anlayışındalar. Sizleri tebrik ediyorum. Paraya dayanan şeffaf belediyecilik anlayışınız, 57 milyon borcu ödemenizi sağlamış. Yanlışsız ihalelerin yapılması, yolsuzluğun ortadan kaldırılmasını sağlamış. Demek ki kasamızda paramız var. Bu hizmetlerin haricinde bir de 57 milyon borç ödemişsiniz.

“PARLAMENTER SİSTEME GEÇİŞ YAPACAĞIZ”

Partili cumhurbaşkanlığı sistemindilk evvel cumhurbaşkanlığı değişikliğini sağlayacağız. ondan sonrasında hukukun ve adaletin olduğu parlamenter sisteme geçiş yapılacak. Türkiye, elindeki gücüyle refahın vatandaşa yayıldığı yeni bir anlayışla devam edecek. Millet İttifakı’ndan seçilmiş her kişinin bu unsurlara riayet etmesi lazım. Kocaeli enteresan bir yerdir. Türkiye’nin epey öncesinden bayan bir belediye lideri seçtiği yerdir. Leyla Abla’nız, Leyla Atakan’ı seçtiniz. daha sonra Fatma Kaplan Hürriyet’i seçtiniz. Tıpkı Kocaeli, ulusal gayrette bir bayan kahramanı, Kara Fatma’yı ortaya koymuş bir kenttir.

“BUGÜN BİRBİRİMİZİN AYAĞININ ÜZERİNE BASMAYACAĞIZ”

İstiklal gayretinde biz bayanlar varız. Belediye hizmetlerinde de biz varız. şüphesiz bu partili cumhurbaşkanlığı sıkıntısı değiştikten daha sonra rekabet etmeye hakkımız olacak. Ancak bugün birbirimizin ayağının üzerine basmayacağız. Bugün beraberliği sağlamak için her birimize büyük iş düşmektedir. 20 aydır bütün vilayetleri baştan aşağıya gezdim. Gezdiğim yerlerde iki şey görüyorum. AK Parti’nin ilçe belediyeleri üzerinden oluşturduğu farklı insan güçlü etme durumu oluşmuş. Yolsuzluğun önüne geçmek için gelen arkadaşlar, buralarda zenginleşmişler.

“DIŞLANMIŞLAR HER PARTİLİ”

O küçücük ilçelerde, vilayetlerde, belediye ile zenginleşmiş şahıslar var. Zenginler var hepsi AK Partili. Bir de dışlanmışlar var. Kimisi kasketli, kimisi beyaz tülbentli, kimisinin elleri nasırlı. Kimisinin boynunda iple asılmış terlikler var. Onlar 10 yaşında çocuklar. Onlar her partili, zenginler AK Partili. Onlar Hakkari’de de tıpkı, bir diğer kentte de birebir. Bu vatandaşın kâfi dediği bu liyakat dışı ayrımcılığı yıkmak üzere bir misyonunuz var. Öte yandan Bayan Teşebbüsçüler Derneği ortasında olacak her hizmetin hayırlara vesile olmasını diliyorum.