‘Külliye’den Bakanlara Kılıçdaroğlu’na geçmişl olsun demeyin uyarısı yapıldı’

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 21 Nisan 2019’da Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit Piyade Kontratlı Er Yener Kırıkçı’nın cenaze merasimine katılmasının akabinde, yaşanan arbede yumruklu atağa uğramış daha sonrasında da linç teşebbüsünden son anda kurtulmuştu.

HalkTv ekranlarında yayınlanan Günün Raporu programına katılan DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Kılıçdaroğlu’na düzenlenen bu linç girimi ile ilgili hayli kıymetli açıklamalarda bulundu.

Halk TV’nİn haberine bakılırsa, DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Yeneroğlu, CHP Önderi’nin hücuma uğramasının akabinde kendisi için toplumsal medyadan ‘geçmiş olsun’ iletisi yayınladığını, birebir vakitte birkaç bakanın daha geçmiş olsun söylemiş olduğini lakin bakanların saraydan aranarak ‘geçmiş olsun denilmeyecek’ talimatı verildiğini söz etti.

Yeneroğlu şu tabirleri kullandı;

“Ben birinci twiti attıktan daha sonra, birkaç bakan benim twitimi görmüş onlar da twit atmış. Bunun üzerine Külliye’den aranıyor o bakanlar ve kendilerine deniliyor ki “bizim o denli bir siyasetimiz yok. Katiyen ‘geçmiş olsun’ dilemeyeceğiz.

O gün o saldırıyı yapanları, kim tetikledi, kim tahrik etti, kim organize etti bunlarda ayrıyeten açıklığa kavuşturulması gereken mevzular. Ben onun o denli hasberkader geliştiğini de zannetmiyorum.”