Kılıçdaroğlu’ndan Trabzon’daki küçük çocukla ilgili cevap: Paylaşımlarınızı hızla silin

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’da gerçekleşen toplu açılış merasiminde , mikrofonu istedikten daha sonra, “Bay Kemal, Cumhurbaşkanı amcamın karşısında kim? O adam hain hain. En güzel adam burada, oyunuzu ona verin” sözlerini kullandı. Bu kelamlar bir anda Türkiye’nin gündemi haline geldi. Küçük çocuğun kelamlarının akabinde CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

‘PAYLAŞIMLARINIZI HIZLA SİLİN’

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın Trabzon’daki açılışta bir çocuğu kürsüye çıkarmasına ait, “Görüntüyü izlediğimde emin olun paniğe kapıldım. bu biçimde bir şey hiç yaşamamıştım. Benim bütün gayretim, evlatlarımıza hoş bir Türkiye bırakmak. Kinden uzak, öfkeden uzak, herkesi sevgiyle kucaklayan, tabiatla barışık gençlerin bu ülkenin geleceği ve umudu olduğu bir Türkiye’yi ayağa kaldırmak, bunu istiyorum. Tablo beni hayli üzdü. Arkadaşlarım paylaşmışlardı, ‘Paylaşımlarınızı hızla silin’… O çocuğun, o hoş evladımızın hiç bir kabahati yok. Kabahat onun zirvesinde duran kişide” dedi.