Kılıçdaroğlu’ndan ‘kıymetimi bilmedi’ diyen Erdoğan’a karşılık

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta yaptığı görüntülü ileti ile tüm siyasi partilerle helalleşme yoluna çıkacağını duyurmuştu. CHP önderi Kılıçdaroğlu, helalleşme seyahatine çıkaracağını duyurmasının akabinde kimlerle helalleşeceğine açıklık getirdi. Kılıçdaroğlu, “28 Şubatçıların açtığı yaraları kapatıp helalleşeceğiz, ikna odalarına sokulan başı kapalı kızlarımızla helalleşeceğiz” demişti.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun o kelamlarına şu açıklamayla reaksiyon gösterdi:

”Dün helalleşme ile büyük bir arbede yaşayıp bugün helalleşme kederine düşmesi ne enteresan değil mi? Silk evvel benim başörtülü kızlarımdan bacılarımdan helallik lisana. Utanmadan sıkılmadan ‘onların hukukunu biz koruduk’ diyorsun. hayatın yalan! Biz bu işin gerisini bilmesek diyeceğiz ki “olabilir, insan değişebilir” diyeceğiz. Bay Kemal ben seninle ilgili kazandığım davaları geri çektim mi? Çektim. Sen bunların hiç birinin kad-u değerini bilmedin.”

‘DEDİM OLABİLİR’

Erdoğan’ın ”Bay Kemal ben seninle ilgili kazandığım davaları geri çektim mi? Çektim. Sen bunların hiç birinin kad-u değerini bilmedin.” kelamlarına Twitter hesabından yanıt veren Kılıçdaroğlu şu sözlere yer verdi:

”Şahıs bugün küme toplantısında “Bay Kemal, kadir değerimi bilmedi” demiş; dedim olabilir????????‍
♂

Şahıs bugün grup toplantısında "Bay Kemal, kadir kıymetimi bilmedi" demiş; dedim olabilir
🤷🏻‍♂️

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) November 17, 2021

Öte yandan, “Dedim olabilir” tabirini ulusal voleybolcu Ebrar Karakurt oynadığı reklamda lisana getirmişti.