Kılıçdaroğlu’ndan İBB teftişi yorumu: Bütün dünya suçlamaların haksız olduğunu biliyor

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde konuştu.

İçişleri BakanlığI’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) 557 çalışanın terör örgütleriyle iltisaklı ve irtibatlı olduğunu argüman ederek İBB hakkında özel teftiş başlatıldığını duyurması hakkında konuşan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyleki:

“Bu muvaffakiyetleri hazmedemeyenler var. Halka hizmet etmek istiyorsunuz hizmetin halka ulaşmasını istiyorsunuz, kaynağı yaratmışsınız her türlü imkanınız var fakat engellemeye çalışıyorlar. Belediye lideri arkadaşlarıma şunu söylemiş oldum, Bunların vazifesi pürüz çıkarmak bizim nazaranvimiz mahzuru aşmak.

Hangi pürüzü çıkarırlarsa çıkarsınlar her türlü manisi aşıp halka ulaşacağız ve hizmeti götüreceğiz.

hiç bir ayrım yapmadan bütün İstanbul’u kucaklamak bizim, halkçıların misyonudur. Biz bütün İstanbul’u kucakladığımız vakit ülkeyi nasıl daha sağlıklı, dengeli, kararlı, prestijli bir idareye kavuşturacağımızı artık Mısır’daki sağır sultanın da duymasını istiyoruz.

“BELEDİYE LİDERİNE PÜRÜZ ÇIKARMAK HALKA MAHZUR ÇIKARMAK DEMEKTİR”

Buradan bir davet yapmak isterim. Pürüz çıkarmasınlar, mahzurları aşarız. Gölge etmesinler, güneşi kesinlikle doğururuz. Bizim belediye liderlerimize mani çıkaranlar şunu fazlaca düzgün bilmeli; karanlığın doruğundayız fakat güneşin doğmasına epeyce yakınız. ötürüsıyla mani çıkaracaklar ve pürüz çıkarmak isteyenler bunun hesabını yeri ve vakti gelince vereceklerdir. Zira belediye liderine mahzur çıkarmak halka mahzur çıkarmak demektir. Bunların tamamını bitireceğiz. goreceksiniz hoş bir Türkiye’yi daima birlikte bir daha barış ortasında inşa edeceğiz.

“BÜTÜN DÜNYA BİLİYOR”

İstanbul Büyükşehir Liderimize yönelik yapılan haksız suçlamalar var. Bütün dünya bu suçlamaların haksız olduğunu biliyor ancak unuttukları bir şey var bu ülkenin beşerinin ferasetine güveniyorum, vicdanına güveniyorum. İstanbul Büyükşehir’i kazandığımız vakit 13 bin küsur oy farkıyla alınmıştı, ikinci sefer seçim oldu fark 800 bine çıktı. Demek ki doğruyu yaptığınız vakit, bütün manileri aşabiliriz.