Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘söke söke alırlar’ cevabı: Bize sökmez

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Bugün düzenlenen merasimde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Söke söke sizden bu paraları memleketler arası tahkim yoluyla da alırlar” kelamları için Kılıçdaroğlu, “Bize sökmez Erdoğan. Ben haram yemedim, gemilerim yok, hata örgütleri beni tanımaz, rehin alamaz. Ben benim, sen de sen…” cevabını verdi.

Erdoğan konuşmasında, “Kanal İstanbul Sazlıdere Köprüsü Temel Atma Töreni” ismiyle duyurulan merasimde, “Yatırımcıları tehdit ediyorlar. Şu hale bak ya… ‘Biz geliyoruz, geldiğimizde bilesiniz ki size ödeme yapmayacağız.’ Sizin elinizden yatırımları alacağız. Siz nasıl devlet idaresine talipsiniz ya. Söke söke sizden bu paraları milletlerarası tahkim yoluyla da alırlar. Bunları öğren” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu bildirisi verdi:

“Erdoğan sonunda niye seçimden kaçtığını söylemişsin, iktidarı kaybedeceğini biliyorsun. Yabancılara da ‘Türkiye’den paranızı söke söke alırsınız’ demişsin. Bize sökmez Erdoğan. Ben haram yemedim, gemilerim yok, kabahat örgütleri beni tanımaz, rehin alamaz. Ben benim, sen de sen…”

Erdoğan sonunda neden seçimden kaçtığını söylemişsin, iktidarı kaybedeceğini biliyorsun. Yabancılara da “Türkiye’den paranızı söke söke alırsınız” demişsin. Bize sökmez Erdoğan. Ben haram yemedim, gemilerim yok, suç örgütleri beni tanımaz, rehin alamaz. Ben benim, sen de sen…

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) June 26, 2021