Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘şaklaban’ karşılığı

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Havalimanı’ndan ayrılmadan evvelki kelamlarına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın konuşmasıyla ilgili “Erdoğan’ın öfke nöbetleri alarm veriyor; Kendisi bir trol üzere konuşmuş” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afganistan’daki gelişmelerle ilgili demeç verdiği esnada şu sözleri kullanmıştı:
“Göç baskının en yakın olduğu ülke Türkiye. Ancak Türkiye’nin ortasındaki birtakım mahfiller var ki, bunlar palavra terörü estiriyorlar. Bay Kemal, onun izinde gidenler bunu 1,5 milyon üzere açıklıyorlar. Bunların hepsi palavra, erkeklerin işi gücü palavra. Bu palavra terörünü bir şaklaban bulmuşlar, onunla birlikte sürdürüyorlar. Hele bir de bulmuşlar bir bayan. Palavra makinesi, çıkartıyorlar televizyona daima ona kucak dolusu palavra söylettiriyorlar” dedi.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı, “Ben Erdoğan ve hakaretlerini olağan olarak ciddiye almıyorum lakin ülkem için kaygılıyım” kelamlarıyla eleştirdi.

CHP’nin resmi toplumsal medya hesabından yapılan görüntülü paylaşımı alıntılayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

Erdoğan ülkeyi yönetemiyor. Küfürbaz trolleri yetmemiş olacak ki, kendisi bir trol üzere konuşmuş. Ben Erdoğan ve hakaretlerini elbette ciddiye almıyorum fakat ülkem için telaşlıyım. Erdoğan’ın öfke nöbetleri alarm veriyor; söylemiş olduklerine azami ihtiyatla yaklaşmak gerekir.

Erdoğan ülkeyi yönetemiyor. Küfürbaz trolleri yetmemiş olacak ki, kendisi bir trol gibi konuşmuş. Ben Erdoğan ve hakaretlerini elbette ciddiye almıyorum ancak ülkem için kaygılıyım. Erdoğan’ın öfke nöbetleri alarm veriyor; söylediklerine azami ihtiyatla yaklaşmak gerekir. https://t.co/mxWSLq04dy

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) August 27, 2021