Kılıçdaroğlu’ndan dava sonucuna yanıt: O davaları geri çekme

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açtığı 17 davadan feragat etti. Kılıçdaroğlu toplumsal medya hesabı üzerinden Erdoğan’ın bu sonucunı kıymetlendirdi.

Kılıçdaroğlu, “Şahıs çıkmış, “Kılıçdaroğlu’nu affediyorum” telaffuzuyla, açtığı 17 davayı güya “Geri çekiyorum” iletisi vermiş. Artık bu algıcıbaşının algılarını bir kenara itip, gerçekleri öğrenmeniz zamanı” dedi.

“2011’den bu güne kadar, Şahıs tarafınca bana açılan dava sayısı 44’tür. Bu davalardan 21 tanesi son olarak sonuçlanmıştır. Öteki davaları devam etmektedir. Sonuncu sonuçlanan 21 davanın, 18 tanesi benim lehime, 3 dava da aleyhime sonuçlanmıştır” diyen Kılıçdaroğlu, “Aleyhime sonuçlanan 3 davadan 2 tanesi AİHM’ye gitmiştir ve lehime sonuçlanmıştır. Şahıs Türk hukukunu tarumar ettiği için, dünyaya daha epeyce rezil olmamak ismine, kalan davaları geriye çekmektedir”mesajını paylaştı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a “Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz palavra, her şeyiniz algı…” dedi.