Kılıçdaroğlu: Yatırım benim vergimle yapılsın, torunlarımız borçlandırılmasın

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yakma ve Güç Üretim Tesisi Açılışı’nda konuştu. CHP başkanı, devletin yatırımlarıyla ilgili “Yatırım yapılsın, yollar köprüler yapılsın lakin benim vergimle yapsın. Torunlarımı borçlandırmasın. Devlet şeffaf olmalı, vatandaşa hesap vermeli. Ben niye bu yatırımın maliyetini bilmiyorum” dedi.

‘DEVLET ŞEFFAF OLMALI, HESAP VERMELİ’

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

“Bugün betona dönüşmüş bir İstanbul var. Biz İstanbul’a yeşili kazandırmak için çalışıyoruz. Liderimizin dediği üzere, bu tesisle doğayı koruyoruz, sera gazı azalmış oluyor. Güç sınırlarına giden parayı azaltıyoruz.

Bunları şu yüzden anlatıyorum; yatırım yapılsın, yollar köprüler yapılsın lakin benim vergimle yapsın. Torunlarımı borçlandırmasın. Devlet şeffaf olmalı, vatandaşa hesap vermeli. Ben niye bu yatırımın maliyetini bilmiyorum.

‘VATANDAŞ BU KIŞI NASIL GEÇİRECEK?’

Önümüzde değerli bir müddetç var. Artık bu kışı vatandaş nasıl geçirecek? Taban fiyatla geçinen biri nasıl geçirecek? Bir teklifte bulundum, kara kış fonu kurun dedim. Elektrik, doğal gaz, su parasını ödeyemeyen vatandaşlarımız illa ki çıkacak. Tedbir alınması lazım.

‘BUNUN VEBALİ BİRİLERİNDEN ÇIKAR ANCAK BİZ ŞAHİT OLMAK İSTEMEYİZ’

Belediye liderlerimiz var olan hükümetin yapmadığını yapmaya çalışıyorlar. Binlerce aileye milyonlarca liralık besin, fatura, eğitim yardımı yaptılar. Şunu bütün İstanbulluların bilmesini isterim, belediye liderlerimiz şayet bir çocuğun yatağa aç girdiğine şahit olurlarsa hepsinin yardımına koşmak bizim bakılırsavimizdir. hiç bir annenin çocuğunu aç yatırmasını istemiyoruz. Bunun vebali birilerinden çıkar lakin biz buna şahit olmak istemeyiz.

‘TÜRKİYE’DE İKİ DÜNYA VAR’

Türkiye’de iki dünya var, bir saray içi, bir saray dışı. Biz halkın sıkıntılarıyla ilgileniyoruz. Az kaldı, Türkiye 13. cumhurbaşkanını seçecek, en geç altı ay ortasında iktisadın çarkları sağlam bir biçimde dönecek.

Var olan acı tabloyu Türkiye hak etmiyor. Şayet biz Türkiye’nin dört bir yanında belediyelerimizle hoş şeyler gerçekleştirebiliyorsak, Türkiye’de de yaparız.”