Kılıçdaroğlu partisinin küme toplantısında konuşuyor

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında gündeme dair kıymetli açıklamalar yapıyor.

Pandemi sürecinde fiyatsız müsaadeye çıkarılanlar için işsizlik ödeneğinin devam etmesinin gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, işsizliği bitireceğim dediğinde kendisine gelen nasıl sorusuna yönelik şu yanıtı verdi, “Atama bekleyen sıhhat çalışanı kim var ise hepsini takıma alacağız. Sıhhatte açık takım olur mu ya. her insanın atamasını gerçekleştirip kadrolaşmasını sağlayacağız. Boş takım olur mu, sıhhat hizmeti veriyorsunuz. Atama bekleyen öğretmenler var, tamamının atamasını yapacağız.” dedi.

Erdoğan Hatay’a gidiyor, atama bekleyen öğretmenler de Cumhurbaşkanı hazır buraya geldi, bütün yetkiler ona ilişkin diye 80 bin öğretmenin atamasının gerçekleştirileceği sorusunu sordu. Erdoğan ‘hayır efendim biz aldık 20 bin kişi, hiç açık yok, tam bilakis fazlalık var’ dedi. Bunu okuduktan daha sonra sanki yanlış mı söylemiş diye öbür haber ajanslarını da açtım baktım, hakikaten söylemiş bu biçimde. En doruktaki insan, devletten habersiz. Ocak 2021’in Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın bilgilerine bakıyorsunuz, 107 bin 909 öğretmen açığı var. Sayıştay raporlarına bakıyorsunuz 138 bin 393 öğretmen açığı var. Fakat Erdoğan’a göre öğretmen açığı yok.