Kılıçdaroğlu KPSS mağdurlarıyla buluştu

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, KPSS mağdurları ile bir ortaya geldi. Kılıçdaroğlu, KPSS’den yüksek puan alıp mülakatta elenen öğretmen adayları için “Bu çocukların geleceğini nasıl çalarsınız” dedi. İktidara geldiklerinde mülakatı kaldıraklarını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyleki;

BU ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİ NASIL ÇALARSINIZ?

Yetkililere sabahtan beri ulaşamıyoruz. Bu haksızlığı 84 milyonun duymasını istiyoruz. Dün akşam yüksek puan alan lakin sözlüde elenen Sara isimli kızımızla görüştüm. Kendisini yüksek puanı için kutladım bana “Keşke bu puanı almasaydım. En azından sözlüye çağrılmazdım” dedi. Adaletin olmadığı yerde rahmet olur mu? Bu çocukların geleceğini nasıl çalarsınız? Buna hepimizin itiraz etmesi lazım. Yazıktır günahtır… Ebeveynlerin bu çocukları nasıl yetiştirdiğini hepimiz biliyoruz.

DANIŞTAYIN KARARINA UYMUYORLAR

Daha evvel buna emsal konularda Danıştay’ın verdiği bir karar var, “KPSS’de alınan ile kelamlı içinde artı eksi 3 puan verebilirsiniz” diyor. Danıştay sonucuna uymayan bir idare olabilir mi? Bu karar çıktıktan daha sonra bütün siyasi partilerin temsilcileri Danıştay sonucuna uyulması için görüş bildirdi. Tüm partiler görüş birliği sağladı. Yazık günah değil mi çocuklara? TBMM’nin aldığı karara uymayacaksınız, Danıştay’a uymayacaksınız, keyfinize nazaran hareket edeceksiniz. daha sonra da adaletten bahsedeceksiniz.

İKTİDARA GELDİĞİMİZDE MÜLAKATI KALDIRACAĞIZ

Bu arkadaşlarımıza her türlü türel takviyesi vereceğiz haklarını alana kadar. Birilerinin hakkını birilerine yedirmeyeceğiz. Torpili getirirseniz bu işler düzelmez. O niçinle ben bu arkadaşların huzurunda milletime kelam veriyorum, Allah’ın müsaadesiyle iktidar olduğumuzda bu mülakat sistemini kaldıracağım. KPSS’de kim ne kadar puan alıyorsa ona nazaran takıma alınacak. Ardı olmayan, daysısı akrabası olmayan ne yapacak? Bu ülkenin garibanı, fukarası ne yapacak?