Kılıçdaroğlu: Erken seçim için iktidarı kovalamaya devam edeceğiz

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) bugün deklare ettiğı bilgilerine bakılırsa, işsizlik oranı nisan ayında 0.9 puanlık artışla yüzde 13.9’a yükseldi, işsiz sayısı 4 milyon 511 bin şahsa çıktı.

Açıklanan bilgilere bakılırsa CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendi toplumsal medya hesabından hem işsizlik sayısını eleştirdi tıpkı vakitte erken seçim telaffuzunu yeniledi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından #HemenSeçim etiketiyle yaptığı paylaşımda, “Sevgili anne babalar, size seslendim geçen gece. ‘Önce çocuklarınızı işsiz bırakırlar, daha sonra da yozlaştırırlar’ dedim. İşsizlik rekor kırıyor, en başta da gençler var. Allah aşkına nereye kadar sabredeceğiz? Erdoğan seçimden kaçsa da biz kovalamaya devam edeceğiz” sözünü kullandı.

Sevgili anne babalar, size seslendim geçen gece. “Önce çocuklarınızı işsiz bırakırlar, sonra da yozlaştırırlar” dedim. İşsizlik rekor kırıyor, en başta da gençler var. Allah aşkına nereye kadar sabredeceğiz? Erdoğan seçimden kaçsa da biz kovalamaya devam edeceğiz. #HemenSeçim pic.twitter.com/f13e6jr2vI

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) June 10, 2021