Kılıçdaroğlu: Bir defa dürüst ol Erdoğan!

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu toplumsal medya hesabından uzun vakittir gündeme getirdiği göçmenler konusunda yeni bir paylaşım yaptı.

Kılıçdaroğlu paylaştığı bildiride İngiltere Savunma Bakanı’nın yapmış olduğu yeni açıklamayı paylaştı. Kılıçdaroğlu yayınladığı notta “Gelişmelere dair sizi bilgilendirmeye devam ediyorum. İngiltere Savunma Bakanı Wallace, kendilerine hizmet etmiş Afganlara, Türkiye’de “mülteci merkezleri” kuracaklarını ilan etti ve Afganları ülkemize davet etti. Kendilerine mülteci seçecekler, kalanlar ülkemizde bırakılacak.” dedi.

‘YOKSA MUTABAKAT YAPTIN DİYE Mİ BU KADAR CÜRETKARLAR?’

Kılıçdaroğlu, evvelde de gündeme getirdiği Erdoğan’ın Biden ile yaptığı toplantıda Afgan göçmenlere yönelik yapılan muahede yaptığı tez etmiş ve Erdoğan’a seslenmişti. Yeni paylaşımında da Erdoğan’a yönelik mesasj yayınlayan Kılıçdaroğlu “Şimdi Erdoğan’a sorum şu: “Ben mutabakat yapmadım” dediğin ülkeler, artık Türkiye Cumhuriyeti’nin fikrini alma gereksinimi dahi duymadan bunları söyleyebilecek hale mi geldi? Yoksa muahede yaptın diye mi bu kadar cüretkârlar? Hangisi hakikat? Bir sefer dürüst ol Erdoğan!” dedi.

‘KİMSEYİ BİZİM TOPRAKLARIMIZA BU METOTLA GETİREMEZSİNİZ’

Kılıçdaroğlu son olarak paylaşımında “İngiltere’ye de buradan sesleniyorum: Size hizmet eden Afganları vefata terk etmiş olmanız insanlık dışıdır. Lakin şu mevzuda emin olun ki, sizin sorumsuzluğunuzun ceremesini halkımız mahallesinde çekmeyecek. Kimseyi bizim topraklarımıza bu yolla getiremezsiniz!” diye seslendi.