Kılıçdaroğlu, Bahçeli’ye seslendi: hiç bir ülkücü haramzadelere hizmet etmez

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2021’in son günlerinde ve yeni yılın birinci senelerında peş peşe gelen fahiş artırımları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne açılan ‘terör teftişi’ soruşturmasına değindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faiz kararlarıyla tefecilere dayanak verdiğini tabir eden Kılıçdaroğlu, MHP önderi Bahçeli’ye de seslenerek, “hiç bir ülkücü haramzadelere hizmet etmez” tabirlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, CHP belediyelerine yönelik başlatılan terör soruşturmasına ilişkinse, “Belediye liderlerimiz üzerinde baskı uygulayıp, iftira atıyorlar. Bunların inançları bizim inançlarımıza benzemiyor. Ekrem İmamoğlu’ndan intikam alacaklarmış? Senin bakılırsavin yakalamak değil mi? Yapsa var. Lakin yapamıyor. İftira atacak” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyleki:

Yeni bir yıla girdik. 84 milyon yurttaşın beklentileri var. Daha âlâ bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz. Tanımadığımız beşerlerle buluşmak istiyoruz. Her meskende rahmet ve huzur istiyoruz. Pekala bu beklenti yanlış bir beklenti mi? İnsan olan her insanın beklentisi. Bunu Allah’ın müsaadesiyle biz sağlayacağız. Hengame ve hakaretten bıktık artık. Milletimiz bunları bir kenara yazıyor. Devleti yönetenler kin ve öfkeden minnet duymamalı. Devlet, akılla ve bilimle yönetilir. Adalet yok olduğunda devlet yok olur. Geldiğimiz nokta bu. Belediye liderlerimiz üzerinde baskı uygulayıp, iftira atıyorlar. Bunların inançları bizim inançlarımıza benzemiyor. Ekrem İmamoğlu’ndan intikam alacaklarmış? Senin nazaranvin yakalamak değil mi? Yapsa yakala. Fakat yapamıyor, iftira atacak. İstanbul’un rantını o kadar yediler ki doymuyorlar. Size o rantı yedirmeyeceğiz. O 16 milyon insanın rantı. Belediye liderimiz seçimle geldi. Orada bile iftira attılar. Milletin ferasetine güveniyorum.

“FERİŞTAHLARI GELSE LİDERLERİMİZE BİR ŞEY YAPAMAZ”

Tıpkı biçimde Ankara seçimlerinde de yaptılar. Neymiş efendim doğal gaz faturalarını teröristler toplayacakmış. Bu kadar akıldan mahrum beşerler nasıl devlet yönetiyorlar anlayamıyorum. Bunların temel bakılırsavi kul hakkıyla yiyerek beslenmek. Sizin feriştahlarınız gelse belediye liderlerimize bir şey yapamaz.

“FAHİŞ FİYATIN TEK AKTÖRÜ ERDOĞAN”

Ekmek alırken vergi alırsın lakin devleti sorarken vergi vermezsin. Biz bunun hesabını soracağız. 128 milyar doları nasıl unutmadıysak, bu yolsuzlukları da unutmayacağız. Elektriğe yapılan artırımı kim yaptı? Manav mı? Artırımı sen yaptın kardeşim. Elektriğe Cumhuriyet en büyük artırımını kim yaptı? Dış güçler mi yaptı? Fahiş fiyatlarla uğraş edeceğim diyen Erdoğan, bu sonucu sen verdin. Kiminle çaba edeceksin BOTAŞ’la mı?

Sandığa giderken diyoruz ki “Korkmayın, çekinmeyin, geliyor gelmekte olan”

“GIDA KRİZİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Bakın uyarıyorum, besin kriziyle karşı karşıyayız. Bu fahiş meblağları kim milletin önüne koyuyor? Manav mı? Çiftçi mi? Bunun tek bir aktörü var Sayın Erdoğan. Meskenlerde huzur bırakmadı. Artırımı dahi o denli bir hale getirdi ki, meskende tencerelerde yangın var.

“HİÇBİR ÜLKÜCÜ HARAMZADELERE HİZMET ETMEZ”

hiç bir ülkücü haramzadelere hizmet edemez. Bu kısmı Bahçeli dinlesin. Ya Katarlılara ne vermediniz? Memleketi katar katar satarsınız, ortaya çıkıp ben milliyetçiyim dersiniz. Bu ne biçim milliyetçilik. Katar aşkı malum sarayda. Herbiçimde ortalarında dolar var. Türkiye’nin her şeyi peşkeş ediyorlar, Kelamda davacılar biz bunlara karşıyız diyorlar. Yok efendim.

Devleti yönetmeyi değil, devleti soymayı amaçlamışlar. Devletin malı deniz inancıyla gidiyorlar. Bir avuç insan kene üzere milletin kanını emiyorlar. Batan geminin malları ideolojisi yapıyorlar. daha sonra o gemilere binip gitmeyi planlıyorlar.

“TEFECİLERE EN BÜYÜK HİZMETİ ERDOĞAN YAPIYOR”

Faizler sahiden düştü mü? Bir faiz düştü Merkez Bankası’nın siyaset faizi. Devletin 5 yıllık borçlanma faizi, Eylül ayından bu yana yüzde 17’den yüzde 25’e yükseldi. Hani Nas? Bir insan kendi halkına bu kadar palavra söyleyebilir mi? Ticari kredi faizleri 21’den yüzde 23’e çıktı. Hani düşüyor mu? hiç biri düşmüyor. Nas var deyip dini siyasete alet edip tefecilere hizmet ediyorlar. Tefecilere en büyük hizmeti Erdoğan yapıyor.

GENÇLERE SESLENDİ

Geçen hafta Erdoğan küfürlerle bana bir şeyler söylemiş oldu. Güya ben eşkıyaymışım. MEB’in kapısına gidişimi Mahzuni Şerif’in türküsü ile karşılık vermek istiyorum. Ankara’da dayısı olmayanların sesi olmak için oraya gittim. Ben söyleyeceğimi söylemiş oldum. Gençlere sesleniyorum, Ankara’da dayınız amcanız var. Hakkınızı fitil fitil savunacağız.

81 vilayette CHP’in hukuktan sorumlu liderleri var. Haksızlığa uğrayan evladımız bunlara müracaat yapabilir. Buradan evlatlarımıza bunu yapanlara sesleniyorum, senin yatacak yerin yok.