‘Kayseri yeni bir koronavirüs dalgasını kaldıramaz’

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
YETERLİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’nin Covid-19 olay sayısının en çok arttığı vilayetler içinde yer almasına ait, “Söylemler ‘mavi’, gerçekler ise ne yazık ki ‘kırmızı’. Haftaya okullar açılacak. Daha fazla hareketlilik yaşanacak. Yetkililer tarafınca yapılan çelişkili açıklamalardan dolayı vatandaşlarımız huzursuz. Hadise artış oranlarının yüksek olmasından dolayı çocuklarımız risk altında. Kayseri yeni bir Koronavirüs dalgasını kaldıramaz” dedi.

Sıhhat Bakanlığı’nın deklare ettiğı tabloya bakılırsa, Türkiye genelinde olayların en çok arttığı üçüncü vilayet olan Kayseri ile ilgili kaygılarını lisana getiren Dursun Ataş, şunları söylemiş oldu:

“Sağlık Bakanı, 2 gün evvel, ‘Kayseri risk haritasında artık mavi. İç Anadolu’da düşük risk hareketi İç Anadolu’nun kalbinden başladı’ dedi. Bugün ise ‘Kayseri geçen haftaya bakılırsa olay sayısı en çok artan 3. vilayet ve Kayserililer, öncesine nazaran daha az güvende’ diyor. 3 gün evvel Bilim Şurası Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik, Kayseri’de koronavirüsün artık ergenlerde ve çocuk yaşta hastalarda da görüldüğünü, birebir vakitte ağır bakım servislerine yatışların ve entübe hasta sayısının arttığını, Delta varyantının önemli seyrettiğini belirtiyor. Tabloya bakınca telaffuzlar ‘mavi’, gerçekler ise ne yazık ki ‘kırmızı’. Haftaya okullar açılacak. Daha fazla hareketlilik yaşanacak. Yetkililer tarafınca yapılan çelişkili açıklamalardan dolayı vatandaşlarımız huzursuz. Hadise artış oranlarının yüksek olmasından dolayı çocuklarımız risk altında. Kayseri’de bilhassa de Delta varyantına karşı daha önemli tedbirler almalı, alınan tedbirlerin kontrolü daha sıkı ve sistemli yapılmalıdır. Kayseri yeni bir koronavirüs dalgasını kaldıramaz.

Vatandaş kime, neye inanacağını şaşırdı. Herkes konuşuyor ve herkes farklı bir tablo ortaya koyuyor. Kimine bakılırsa dert yok, her şey denetim altında. Kimine göre ise ağır bakımda yatak kalmadı, olağan yataklar bile pandemiye çevrildi. Yetkilileri sorumlu davranmaya davet ediyorum. Vatandaşlarımıza da sesleniyorum; lütfen aşımızı olalım, alınan tedbirlere uyalım. Koronavirüsle ilgili yapılan ihtarları dikkate almak gerekir.”