Karamollaooğlu: Ne evet, ne hayır demeyiz

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin vilayet kongresine katılmak için Eskişehir’e trenle geldi. İstasyonda Saadet Partisi Vilayet Örgütü tarafınca karşılanan Temel Karamollaoğlu, Kurşunlu Cami’nde öğlen namazı kıldı. Akabinde Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan vilayet kongresi katıldı. Karamollaoğlu, ANKA Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı.

“ESKİŞEHİR GÜZEL BİR ŞEHİR”

“Farklı vesilelerle gelmiştim. Bugün de kongre münasebetiyle buradayız. Eskişehir maşallah, bildiğimiz Eskişehir eski değil lakin düzgün bir kent. Sayın Belediye Liderini da tebrik ediyoruz. Uzun vakittir birebir makamda halk tarafınca seçilmek bir de muhalefetteyken seçilmek, doğal halkın takdirini kazanmakla mümkün. Onun için ben kendisini tebrik ediyorum” dedi.

“YANLIŞ KANAAT OLUŞMUŞ”

Cumhur İttifakı’na katılacakları tarafında ortaya atılan savları da kıymetlendiren Karamollaoğlu, “İddialara karşı söyleyecek bir şeyimiz yok. Biz yanıtımızı geçmişte de verdik. Bugün de birebirini söylüyoruz. İngilizlerin bir tabiri vardır, Türkçesi ‘bir şeyi istek ederek düşünmek’. Kimileri da o denli düşünerek yakıştırmalar yapabiliyorlar. Biz ittifakların seçim sonucu alındıktan daha sonra kurulabileceğine, kurulmasının esasen yanlışsız olduğuna inanıyoruz. O denli bir kanaat oluşturuyorsa yanlış bir kanaat oluşmuş” diye karşılık verdi.

“NE EVET, NE HAYIR DEMEYİZ”

Cumhur İttifakı teklifine cevaplarının ne olacağına yönelik bir soru üzerine Karamollaoğlu, şöyleki konuştu:

“Bu noktada yenidendan söylüyorum. aslına bakarsanız bu zorlamalardan dolayı bu neticeyi herkes çıkarmaya gidiyor. Seçim sonucu alındıktan daha sonra biz kendi sonucumızı belirtiriz. bu biçimde belirtiriz. Ne evet ne hayır demeyiz. Biz unsurlu siyaset yapmayı şiar edinen bir siyasi partiyiz. şüphesiz bizim kendi prensiplerimiz var. Bugünkü haliyle başkanlık sistemini gerçek bulmuyoruz. Bunun değişmesi gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’de bugünkü kurallarda bu sistemin kesinlikle değiştirilmesine muhtaçlık olduğu kanaatini de taşıyoruz. Ondan dolayı herkes kendine göre yorumlar yapabiliyor. O değerli değil elbette.”

Öte yandan Fesih Bingöl başkanlığındaki SP Eskişehir Vilayet İdaresi şu isimlerden oluştu:

“Celalettin Tezcan, Hamdi Tabanlı, Hamdi Özayvaz, Hasan Taşkıran, İsmail Fatih Onhan, İlhan Gençyılmaz, İsmail Kuz, Kadir Ateş, Muhammet Güney, Mehmet Tahir Bingöl, Mehmet Yıldıran, Mücahit Sağdilek, Mesut Akkaş, Nazif Ayaz, Ramazan Kocaoğlu, Şevket Ünal, Timur Türkmen, Ufuk Çağlar, Veysel Öztürk.”