Karamollaoğlu’ndan AK Parti’nin HDP savına sert yanıt

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, hükümetin artık yüz yüze eğitime geçileceğini, bunun için de gerekli bütün önlemlerin alındığını söylemesine karşın birtakım tutarsızlıkların yaşanmaya başladığını söylemiş oldu.

Hem ortaöğrenim birebir vakitte üniversite öğrencilerinin kalacakları konutu ve yurdu bulmakta hayli önemli zorluk yaşadığını belirten Karamollaoğlu, kira fiyatlarının devasa yükseklikte olduğunu söylemiş oldu.

“ADETA DALGA GEÇMEK ÜZERE BİR TAVIR”

Karamollaoğlu, konuşmasını şöyleki sürdürdü:

“Yüz yüze eğitim yapacağız derken aniden bakıyoruz ki ‘derslerin bir kısmı bir daha online olacak’ deniyor. Hatta tezler 6 dersten 5’inin bile online olma ihtimalini ortaya koyuyor. Bu adeta dalga geçmek üzere bir hal. Bunun kabul edilmesi olağan olarak mümkün değil. İktidar gerekli önlemleri almakla mükellef.”

Türkiye’de öğretmen okullarından, üniversiteden mezun olan ve atama bekleyen 460 bin civarında öğretmen olduğunu lisana getiren Karamollaoğlu, “Biz şimdiden Saadet Partisi olarak şunu taahhüt ediyoruz. Takımlardaki bu boşluklar kesinlikle doldurulacak. Kesinlikle atanamayan, atanmayan öğretmen diye bir sorunumuz olmayacak.” dedi.

“MİLLET İTTİFAKI’NIN KİMİ ADAY GÖSTERECEĞİNİ BİLMİYORUM”

Karamollaoğlu, bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın minimum fiyat ve emekli maaşlarıyla ilgili açıklamalarına ait sorusuna, “Tabii bunu biroldukca taraftan ele almak lazım. Enflasyon bu kadar vakit zarfında ne kadar arttı? O gün de bugün de toplu mukavelelerle emekçilere, memurlara verilen minimum fiyat hangi düzeyde? Siz 50 sene de geçse bu mantıkla daima açlık hududunda vereceksiniz. Açlık sonu da 16 misli arttıysa demek ki sen hiç bir şey vermemişsin. ‘Biz geldiğimiz vakit açlık hududunun altında fiyat alıyordu insanımız, biz artık yoksulluk hududuna çıkardık’ deseydi, senin elini öperim bu biçimde.” karşılığını verdi.

AK Partili Bülent Turan’ın “HDP kimi isterse Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı o olacak” kelamlarının sorulması üzerine Karamollaoğlu, “Ben Millet İttifakı’nın şu an kimi cumhurbaşkanı adayı seçeceğini bilmiyorum lakin bu kadar saçma bir fikre prestij edecek kadar da aptal değilim” dedi.