Kaftancıoğlu’ndan TÜGVA temsilcilerine yanıt

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, Büyükada İskelesi’nin üst katının mahkeme sonucuyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) geçmesiyle ilgili mahkeme sonucunı görmek isteyen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) temsilcilerine anında basın toplantısı düzenleyerek cevap verdi. Kaftancıoğlu, elindeki mahkeme sonucunı göstererek, “Buyurun arkadaşlar bakın, biz slogan atmıyoruz, birilerinin dolduruşuna gelip ortamı provoke etmiyoruz. Buyurun mahkemenin tahliye sonucu, şu anda gördüğünüz evrak karar evrakı elimde” dedi.

Adalar İskelesi’nde tahliye süreci yapmak isteyen İBB zabıtalarının TÜGVA’ya mensup bireylerce ve polis dayanağıyla pürüz olunması üzerine CHP’li 38 ilçe belediye lideriyle bir arada Büyükada’ya giderek basın açıklaması yapan İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, TÜGVA’nın tezleri üzerine ikinci bir açıklama daha yaptı. Kendisine “Provokasyon yapıyorsunuz”, “Mahkeme sonucunı gösterebilir misiniz” diyen TÜGVA Genel Lideri Enes Eminoğlu’na elindeki belgeyi göstererek karşılık veren Canan Kaftancıoğlu, şunları söylemiş oldu:

CUMHURİYETİN GENCİ BOŞ FANATİZM YA DA SLOGANLI İŞ YAPMAZ, DOKÜMANLARLA İŞ YAPAR:

Kıymetli basın işçileri, sevgili Adalar halkı ve epeyce değerli genç arkadaşlarım, genç kardeşlerim. Sizden evvela bir şey rica ediyorum. Cumhuriyetin genci demek, CHP’nin genci demek. Boş fanatizm ya da sloganlı iş yapmaz bilgi ile evrak ile iş yapar. O yüzden biz bilmeyenlere bir sefer daha hakikati söylemek üzere ikinci kere basın açıklaması yapıyoruz.

BİRİLERİNİN DOLDURUŞUNA GELİP ORTAMI PROVOKE ETMİYORUZ:

Biraz evvel açıklama yapan genç kardeşlerimi ben büyük bir dikkatle dinledim şu biçimde bir cümle kurdular ‘Canan Kaftancıoğlu palavra söylüyor tahliye dokümanı nerededir’ Cumhuriyetin genci demek, CHP’nin genci olmak demek, uğraş etmek demek, haklı için gayret etmek demek. Boş ezberlemiş cümlelerle biraz evvel olduğu üzere slogan atmak değil, bilgi ile doküman ile halkı, vatandaşı aydınlatmak demektir. Buyurun arkadaşlar bakın biz slogan atmıyoruz, birilerinin dolduruşuna gelip ortamı provoke etmiyoruz. Buyurun pahalı basın işçileri mahkemenin tahliye sonucu, şu anda gördüğünüz doküman karar dokümanı elimde bu bir. İkincisi; biraz evvel basın açıklaması yapan genç kardeşlerim bir şey daha söylemiş oldu. ‘Burası gençlerindir, gençlerin kalacak’ dedi. Ne kadar değerli bir cümle, sahiden epeyce değerli bir cümle.

KAFTANCIOĞLU KONUŞURKEN TÜGVA’LI KÜME SLOGAN ATTI

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun ikinci basın açıklaması sırasında TÜGVA’lı bir küme slogan attı. Kaftancıoğlu ise açıklamasına devam etti. Kaftancıoğlu, slogan atan TÜGVA’lı kümeye, “Orası gençlerin olsun 3 ya da 5 yandaşın olmasın diye çaba ediyoruz. Aramızdaki fark işte bu. Oraya bütün gençler gelsin diye çaba ediyoruz, siyasi kanısı ne olursa olsun, nasıl giyinirse giyinsin, her türlü görüşten gençlerimiz gelsin diye gayret ediyoruz” diye seslendi.

“SİZİN DE POLİSLERİN DE HAKLARINI KORUYACAĞIZ”

Kaftancıoğlu, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Bakın bu ülkedeki gençler farklı düşünebilir, farklı gibir dahabilir farklı biçimde çalışabilir lakin bir şey var ki bu ülkenin bütün kaynakları ne vakit gençlerimize eşit paylaştırıldığında hepimiz kardeşçe yaşayacağız. O yüzden Adalar halkından ve CHP örgütünden bir şey rica ediyorum arkadaşlar, biz bugün Büyükada İskelesi 3-5 kişinin değil, slogan atıp, attığı sloganın ne olduğunu bilmeden atanların değil, ‘Mahkeme sonucu yoktur’ diyen arkadaşlar şöyleki göstereyim: Zira üzüldüm. Kardeşlerimizi de aydınlatma üzere bir bakılırsavimiz var. 2-3 gün daha sonra burada yasa dışı iş yaptınız diye size ceza verdiklerinde ardınızda bir kişiyi bulamayacaksınız. Ne diyecekler biliyor musunuz genç kardeşlerim. Slogan atıyorsunuz. Yarın bize ne diyecekler? ‘Biz söylemedik ki’ diyecekler bunu yapmadılar mı daha evvelinde. Sizin için de bu çabayı veriyoruz. O yüzden CHP olarak, İBB olarak bu haklı çabayı vermeye devam edeceğiz. Son olarak şunu söylüyorum bu ülkenin Barış’a gereksinimi var, kardeşliğe muhtaçlığı var, bu ülkenin işçilerinin emeklerini almaya muhtaçlığı var ve bu ülkenin şu anda sayısını bilmediğim polis arkadaşlarımız burada. Kıymetli polis arkadaşlarımız size kelam verilip tutulmayan 3600 ek gösterge anamızın ak sütü üzere sizin hakkınız size kelam verilmeyeni Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu kelamı ile yinelıyorum, CHP iktidarında aslına bakarsan verilecek. 3-5 kişiyi, yandaşı düşünenler, gerçeği bilmeden ezbere slogan atanlar, kendileri palavra söyleyip doğruları söyleyenlere yalancı diyenlerin de sizin haklarınızı da koruyacağız.”