İmamoğlu’ndan kendisini amaç alan Bahçeli’ye karşılık: Muhatap almıyorum

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, kendisi hakkında ortaya atılan savlara ve TBMM küme toplantısında “İddialar hakikat çıkarsa İBB Başkanı’nın bir saniye o koltukta durmaması gerekir” açıklamasına karşılık verdi. İBB’ye yönelik başlatılan ‘terör teftişi’ soruşturmasına liyakat vurgusu yapan İmamoğlu, Bahçeli hakkında yöneltilen soruya ise “Bizim gündemimizde değil. Açıkçası kelamlarını de muhatap almıyorum” yorumunda bulundu.

“MUHATAP ALMIYORUM”

İmamoğlu’na, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin TBMM küme toplantısında İBB’deki terör soruşturması ile ilgili yaptığı “İddialar hakikat çıkarsa İBB Başkanı’nın bir saniye o koltukta durmaması gerekir” açıklaması soruldu. İmamoğlu ise Bahçeli’yi muhatap almadığını tabir ederek, “Gündemimizde yok” sözünü kullandı.

İMAMOĞLU’NDAN ‘SIKINTI YOK’ BİLDİRİSİ

İmamoğlu, kendisi hakkında iddianame hazırlandığı savlarına ait şunları söylemiş oldu:

İddianame savı. Hukukçu olarak hoş espri olur bunlar. Bu esprileri her gün görüyoruz, yaşıyoruz, takip ediyoruz. Gerekli süreçleri yapıyoruz. Devletin her kademesindeki insanları, müfettişleri, valileri, vali yardımcılarını, ismine kim derseniz deyin, bakanları, herkes misyonunu layıkıyla yapsın. Biz de layıkıyla yapalım. Bizi soruşturmaya, daha doğrusu incelemeye gelmişlerdir. Başımızın üstüne yerleri var. Müfettişler her vakit bizi teftiş etsinler, denetlesinler, incelesinler. aslına bakarsanız incelemeliler. Bizim de burada hiç bir zahmetimiz yok. Onları en güzel biçimde ağırlıyoruz. Kâfi ki herkes bakılırsavini saygın kamu ahlakı sistemi içerisinde yapsınlar. Bizim kapımız arkasına kadar açık. Yazışmalar yapıyoruz. Bizim yazdığımız yazıların ciddiyetinde yazıları öteki kurumlardan da bekliyoruz. Şu anda bizim gündemimiz bu. Bir de işte bu biçimde gençliğe, teknoloji merkezi açmak. Ne yazık ki ülkenin yoksulluğuyla çabada Türkiye’nin en büyük ekmek fabrikasını açmak üzereyiz. Yüzde 90-95 düzeylerine geldi. Mart ayında açacağız. Bizim gündemimiz bu.