İmamoğlu’ndan Erdoğan’a müzik yasağı göndermesi

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Bahçelievler’deki toplu açılış merasiminde, saat 24.00’ten daha sonra müzik yayınına sınırlama getirilmesine gönderme yaparak, “4 milyon metrekarelik yeşil alanı, yalnızca 2 yılda İstanbul’un hayatına dahil ettik. Vatandaşlarımızın buralarda daha güzel vakit geçirmelerini sağlayarak, lakin içine müziği de sanatı da katarak, –bir biçimde 12’den daha sonra da kulaklıkla dinleyerek– müziği ve sanatı hayatımızdan hiç eksik etmeden, moralimizi yüksek tutarak geleceğe bakacağımız günler olmasını diliyorum.” dedi.

İBB, içerisinde; erişilebilir kreş hizmeti sunan ‘Yuvamız İstanbul’un 20’ncisini, komşuluğu bir daha canlandırmak için kurulan “Mahalle Evleri”nin 3’üncüsünü ve 21 derslikli İSMEK okulunu barındıran “Bahçelievler Eğitim Merkezini” hizmete açtı. İBB’nin bir daha Bahçelievler’de üretimini tamamladığı Dört Halife Camii ve İstihdam Ofisi de merasimle birlikte faaliyete geçti. Tüm bu hizmetler için düzenlenen toplu açılış merasiminde; CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, CHP İstanbul milletvekili Özgür Karabat, siyasi parti temsilcileri ve İBB üst idaresi de hazır bulundu.

“MUTLU OLMAYAN TOPLUMDAN MUVAFFAKİYET BEKLENEMEZ”

Milyonlarca metrekarelik yeşil alanı İstanbul’un hayatına dahil ettiklerini anlatan İmamoğlu, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Sadece 2 yılda, 4 milyon metrekareyi aşan bir alandan bahsediyorum. Vatandaşlarımızın buralarda daha yeterli vakit geçirmelerini sağlayarak, ancak içine müziği de sanatı da katarak bir biçimde 12’den daha sonra da kulaklıkla dinleyerek, müziği ve sanatı ömrümüzden hiç eksik etmeden, moralimizi yüksek tutarak geleceğe bakacağımız günler olmasını diliyorum. Çünkü, memnun olmayan bir toplumun başarılı, üretken olması beklenemez. Huzurlu ve sağlıklı olmayan bir toplumun başarılı ve geleceğe umutla bakması beklenemez. O bakımdan biz, bunu da sağlamak için bakılırsavimizin başındayız.”

HALKIMIZI DİNLEYEREK İŞ YAPIYORUZ

Adil, yeşil ve yaratıcı bir kent kelamıyla yola çıktıklarını hatırlatan İmamoğlu, “Bu maksatla, hiç kimseyi ayırt etmeden, 16 milyon İstanbullu ile bir ortada süreci direktörün keyfini yaşıyorum. İstanbul’un dört bir yanında halkımızı dinleyerek, onların muhtaçlıklarını önceleyerek işleri yapıyoruz. Yani bu mahallede bir bina yapmak beceri değil; bu mahallede yaptığınız binanın içini, vatandaşın gereksinimleri ile doldurmak kıymetli. Onu yapmaya çalışıyoruz. Bunu da nasıl yapıyoruz? olağan olarak ki sizleri dinleyerek” dedi.

AYAMAMA ÖMÜR VADİSİNE DÖNÜŞECEK

Bahçelievler’den de geçen Ayamama Deresi için İmamoğlu, şunları söylemiş oldu:

“Ayamama Vadisi projesini epeyce önemsiyoruz. yıllardır bir zulme dönüşmüş, biroldukça berbat anı bırakmış Ayamama. bakılırsaceksiniz; 1-1,5 sene içerisinde Ayamama, spor yaptığınız ve Küçükçekmece’nin ortasından insanları alıp Bakırköy kıyısına indiren, metro ile metrobüsle buluşturan harikulade bir vadiye dönüşecek. Bu ömür vadisi, bir milyon metrekarelik yeni yeşil alanı İstanbulluların hayatına sokmuş olacak. 39 ilçenin, 39’unda da hizmetlerimize devam ediyoruz; hangi parti, hangi kişi tarafınca yönetildiğine bakmaksızın. Engellilerden çocuklarımıza, bayanlardan gençlere, her insanın hassaslığına ve onların fırsat eşitliğine bu kentin yaşayan herkesina eşit gözle bakan, bir vicdan, bir ahlak ve bir adil göz kavramıyla bizim çalıştığımızı lütfen bütün hemşirelerimiz bilsinler. hiç birisini ihmal etmeyeceğiz. ‘Tabii ki, şu ilçe oy veriyor bize. Onun için oraya metroyu yapacağız, diğer bir yere mi yapacağız’ diyen aklın yerine, biz, 16 milyon İstanbulluya hizmet eden bir belediyecilik aklını taşıyoruz.”