İktidarı eleştiren BBP Bayan Kolları Lideri aykırı kelepçe ile gözaltına alındı

YuvarlakMasa

Global Mod
Global Mod
Büyük Birlik Partisi (BBP) Ordu Vilayet Bayan Kolları Lideri Fatma Yümlü, Ünye ilçesinde bulunan ve toplumsal medyada yayın yapan bir televizyon kanalına konuk oldu.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine bakılırsa, 30 Haziran akşamı yapılan programda izleyicilerden gelen soruları da cevaplayan Yünlü, 2002-2007 yılları içinde AK Parti çatısı altında çalıştığını lakin sonrasındasında yaşanan bir dizi olay niçiniyle partiden uzaklaştığını belirterek, 2013 yılında BBP’ye geçtiğini deklare etti.

”MUHALEFET İKTİDARIN YANLIŞLARINI GÖSTERMEK İÇİN VARDIR”

BBP Bayan Kolları Lideri Yümlü programda mevcut hükümeti eleştirerek; bir vatandaş olarak huzurlu, iktisadı yeterli, işsizlik sorunu, bayan cinayetleri olmayan, adaletli bir ülkede yaşamak istediğini lisana getirdi. Yümlü konuşmasında şu tabirlere yer verdi:

– Lakin maalesef 15 Temmuz’dan daha sonra herkeste bir dehşet algısı yaratıldı. Konuşursan seni içeri atarım, konuşursan sana ceza keserim korkusu oluştu.

– Biz neden korkuyoruz hükümetten? Yanlışları söylemekten niçin korkuyoruz? her insanın yanlışı olabilir. Yanlışı söylemediğimiz vakit devam ediyorlar. Muhalefet niçin vardır? İktidarın yanlışlarını göstermek için vardır.

– Şu anki durumda herkes tek partili olmak zorunda. Onun haricinde da konuşamazsın, yargılayamazsın. Rızkı veren Allah’tır. hiçbir siyasi partinin lideri rızık vermez. hiçbir siyasi partinin lideri da ecelim gelmeden beni öldüremez.

– AK Parti genel liderinden korktukları kadar Allah’tan korkmuyorlar bu beşerler. Bunu hepimiz görüyoruz. Din, kitap, Allah’ın buyrukları yok sayıldı. AK Parti genel liderinin dedikleri yapılmaya başlandı.

– AK Parti genel lideri bugün Recep Tayyip Erdoğan’dır, yarın Ahmet, Mehmet’tir. Hiç kıymetli değil. Ancak bir siyasi parti genel lideridir. Bu kadar endişe niçin kardeşim?

“SAVCI VE YARGIÇLAR SÜRGÜN KORKUSUNA KONUŞAMIYOR”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek vatandaşların hakkını kimseye peşkeş çekilmesine müsaade vermemesini isteyen Yümlü kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

– Bu halkın vebalini taşıyamazsın. Ben merak ediyorum bu kadar mı adaletsizlik olur? Birini sorgulayın. Bugün İçişleri Bakanı, Sedat Peker tarafınca suçlanıyor. Yapmamış da olabilir, Sedat Peker’in anlattıkları gerçek da olmamış olabilir.

– Daha evvelkilerde yapmadınız bugün İçişleri Bakanı’nda da yapmayacaksınız. Lütfen adalete teslim edin, adalete müdahale etmeyin. Şu an bütün savcı, hakim, vali, kaymakam ayırmaksızın amir olarak söylüyorum, Allah şahit, sürgün korkusuna konuşamadıklarını düşünüyorum.

– Bu benim fikir ve fikirlerim. Konuşamıyorlar adalet de yerini bulamıyor. Bir suskunluk var. Sizin korktuğunuz insan, bir vatandaş. Ancak lütfen Allah korkusu öne geçsin.

– Bir bakıyorsunuz biri pudra şekerinden bahsediyor, bakıyorsunuz bakanla fotoğrafı var. Biri dolandırıp gitti, onun da bakanla fotoğrafı var. Bir bakıyorsunuz Sedat Peker’in anlattıkları var, onlarda çıkıp gidiyorlar.

– Ne oluyoruz? Vaktinde, 2002’de milletvekili otomobilleri lükstür diyen cumhurbaşkanı, başbakan. Konutlarını satan başbakan. Ne oldu başbakan bugün? Ne değişti o günden bu güne?.

“TERS KELEPÇE İLE GÖZALTINA ALINDIM”

Programda yaptığı açıklamalardan daha sonra BBP Ordu Bayan Kolları Lideri Fatma Yümlü, kendisine ilişkin iş yerine gelen polislerin aykırı kelepçe takarak gözaltına alındığını söylemiş oldu.

Polislerin, kendisini iş yerinde maske kullanmadığı ve temaslı olduğu argümanıyla gözaltına aldıklarını ileri süren Yümlü, polis merkezine gdolayıldüğünü lakin sözü alınmadan hür bırakıldığını söylemiş oldu.

Başına gelen olayı yargıya taşıyacağı için konuşmama sonucu aldığını belirten Yümlü şunları lisana getirdi:

Bir polis memuru, yanında getirdiği bayan polislere ‘tak kelepçeyi’ dedi. Dedim, ‘ben katil miyim ne kelepçesi niye bahsediyorsun’. daha sonra ‘kapat dükkanı gidiyoruz’ dediler bana.

Müşteriler ve arkadaşlar vardı. ‘Emniyete geleceksin’ dedi. ‘Siz geçin ben gelirim’ dedim. Müşteri gönderip gidecektim. Ben içeriye geldim arkadaşları aşağıdan çağırıyorum, buraya geldiler beni kaçacak falan zannettiler herbiçimde, nereye kaçacaksam?

O anı hatırlamıyorum bile. Kelepçeyi taktılar ve ben katilmişim üzere her insanın gözünün önünde beni otomobile götürdüler, hatta ‘arkaya bineceksin’ dedi. Bu ülkede katillere, tecavüzcülere kelepçe vurulmadı” diye konuştu.

Polis aracının ardındaki kafesli kısma konularak gdolayıldüğünü ileri süren Yümlü, polislerden şikayetçi olacağını kelamlarına ekledi.